ΠΑΟΠ Ν.ΑΜΙΣΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ 5-0: Απελευθερώθηκαν στο δεύτερος μέρος οι γηπεδούχοι
Το ρεπορτάζ του αγώνα σας το προσφέρει :
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/09/106672908_1968029839997117_7887608491081597320_n.png)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/09/IMG_20200713_0001-1024x549.jpg)
Ένα καλό παιχνίδι έγινε το Σάββατο το απόγευμα στο γήπεδο της Νέας Αμισού εκεί που η ομάδα του Γιώργου Πολυχρονίδη κέρδισε την Καλλίφυτο με 5-0, όμως στο πρώτο μέρος δυσκολεύτηκε, αφού δεν μπορούσε να βρει εύκολα επιθετικές λύσεις.
Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Νέα Αμισός μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και στο 6’ οι γηπεδούχοι θα έχουν την πρώτη τους καλή ευκαιρία με τον Αθανασιάδη Θ. με το πλασέ του να περνάει ελάχιστα έξω.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/09/BTZ_0099-1024x708.jpg)
Στο 10’ νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους πάσα του Μουχτάρη στον Αλαγκιοζίδη ο επιθετικός της Νέας Αμισού δεν θα μπορέσει να κερδίσει τον Πιτσακτσή με τον 0-0 να παραμένει.
Στην συνέχεια η Νέα Αμισός είχε δύο καλές ευκαιρίες με τον Μπαντή με τις προσπάθειες του να καταλήγουν άουτ.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/09/BTZ_0152-1024x708.jpg)
Στο 32’ ο Λάσκαρης ο Ερρίκος θα κάνει ένα σουτ με τον Πιτσακτσή να είναι σε ετοιμότητα.
Από εκεί και πέρα η Καλλίφυτος ανέβασε ρυθμούς και στο 34’ είχε την πρώτη καλή ευκαιρία στο παιχνίδι όταν ο Καραηλίδης θα μπεί στην περιοχή θα κάνει το σουτ με την μπάλα να χτυπάει στα σώματα των αμυντικών και να μην απειλεί την εστία του Λαμπρινουδάκη.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/09/BTZ_0118-1024x708.jpg)
Στην συνέχεια η Καλλίφυτος πίεσε τους γηπεδούχους και είχε δύο καλά στημένα με τον Καραηλίδη με την μπάλα να περνάει άουτ με το 0-0 να είναι τα σκορ του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη η Νέα Αμισός έψαχνε το γκολ που θα απελευθέρωνε τα πόδια των παικτών της και στο 47’ ο Μπαντής με ωραίο διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή θα κάνει το 1-0.
Στο 62’ σέντρα του Μουχτάρη ο Ζαγιάκου θα πιάσει μια όμορφη κεφαλιά και θα κάνει το 2-0.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/09/BTZ_0076-1024x708.jpg)
Στο 70’ θα μπει ίσως το καλύτερο γκολ της πρώτης αγωνιστικής όταν ο Κώστας Βιζυηνός θα πιάσει ένα ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, χωρίς να αφήσει αρκετά περιθώρια αντίδρασης στο Πιτσακτσή για το 3-0.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/09/BTZ_0145-1024x708.jpg)
Στο 74 ‘ νέο φάουλ για την Νέα Αμισό με τον Μουχτάρη νέα κεφαλιά για τον Ζαγιάκου, 4-0.
Στο 76’ η ομάδα του Γιώργου Πολυχρονίδη θα πετύχει και πέμπτο γκολ με τον Παπακωνσταντίνου για το τελικό 5-0.
Από την Νέα Αμισό ξεχώρισαν οι: Καρακάσης, Λάσκαρης Ερρ., Μπαντής και Βιζυηνός, ενώ από την Καλλίφυτο οι: Καραηλίδης και Πετρίδης Θρασύβουλος.
Νέα Αμισος: Λαμπρινουδάκης, Σιλλός, Καρακασίδης, Λάσκαρης Ερ., Ευαγγελίδης, Αθανασιάδης θ. (74’Αθανασιάδης Β.), Μπαντής(76’ Χαλάτσης), Ζαγιάκου(74’Λασκαρης Στ.), Αλαγκιοζίδης(63 ‘ Παπακωνσταντίνου), Μουχτάρης(76’ Δερβεντλής),Βιζυηνός.
Την σύνθεση της Νέας Αμισού σας την Προσφέρει:
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/09/Collage-2020-08-01-21_23_12.jpg)
Εθν. Αστ. Καλλιφύστου (Γιάννης Ιωαννίδης): Πιτσακτσής, Κάσπαρης(10′ Κέντογλού), Νεοφυτίδης, Βογιατζής, Τσακαλος, Ιωαννίδης, Καραηλίδης, Σαχανίδης(80’Τσακαλος Αγ.), Πετρίδης Θρασ(75′ Ψαρράς), Πετρίδης Θωμας(80’Τζαμπάζης, Ασλανίδης.
Την σύνθεση της Καλλιφύτου σας την προσφέρει :
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/09/Onesto-ayokollhtakia-19-3-2019_page-0001.jpg)
Διαιτητές: Καλοσίδης, Μαμσάκος, Δημητριάδης
*Για αναδημοσίευση των φωτογραφιών πρέπει να φαίνεται το λογότυπο της Dramasport ή να πάρετε άδεια απο τον διαχειριστεί
no images were found