ΑΕ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ 0-0 : Δίκαιη μοιρασιά

Το ρεπορτάζ του αγώνα σας το Προσφέρει:

Ένα μέτριο ποιητικά παιχνίδι έγινε στο Καλαμπάκι εκεί που η τοπική ΑΕΚ, φιλοξένησε τον Βώλακα.

Το παιχνίδι δεν είχε καλό ρυθμό καθώς λίγο η αλλαγές, λίγο τα αρκετά σφυρίγματα του ρέφερι της αναμέτρησης δεν άφησαν να παιχτεί γρήγορο ποδόσφαιρο.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά καλά με τον Βώλακα να έχει την πρώτη καλή ευκαιρία μόλις στο 6ο λεπτό όταν ο Σίγγος θα εκτελέσει το φαουλ η μπάλα θα βρει τον Μποσκοψίου η μπάλα θα περάσει άουτ.

Νέα ευκαιρία για τον Βώλακα όταν ο Μαρκόπουλος έκανε ένα σουτ με την μπάλα να περνάει άουτ.

Στην συνέχεια το Καλαμπάκι ανέβασε ρυθμούς και είχε δύο καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ όμως πέρασαν ανεκμετάλλευτες.

Λίγο πρίν τελειώσει το πρώτο μέρος ο Βώλακας ανέβασε ρυθμούς και είχε δύο καλές ευκαιρίες με Σίγγο και Μποσκοψίου, όπως και το Καλαμπάκι με Αγγελόπουλο και Κωνσταντινίδη, με το 0-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες προσπάθησαν να παίξουν ποδόσφαιρο όμως δεν τα κατάφεραν αφού οι διακοπές λόγω των αλλαγών και τον αρκετών καθυστερήσεων δεν ήταν με το μέρος των ποδοσφαιριστών για να πιάσουν ρυθμό.

Η ομάδα που μπήκε καλύτερα στο δεύτερο μέρος ήταν η Δόξα Βώλακα και είχε την πρώτη της καλή ευκαιρία στο 51’ όταν ο Παναγιώτου βγήκε τετ-α-τετ με τον Τάφα να είναι σε ετοιμότητα και να αποκρούει σωτήρια.

Από εκεί και πέρα  ο Βώλακας είχε κάποιες καλές στιγμές με Σεβδίλη, Στάμπουλη Ηλ. Και Βασιλειάδη.

Στα τελευταία λεπτά το παιχνίδι πήγε στην δύναμη, στο 85’ το Καλαμπάκι είχε ένα καλό σουτ με τον με τον Κυριαζάκη με την μπάλα να περνάει άουτ.

Στο 90’ ο Βώλακας θα κερδίσει φάουλ με τον Σταμπουλή Ηλ. Να εκτελεί με την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Τάφα, με το 0-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Το φίλμ του αγώνα:

6’ φάουλ από δεξιά της περιοχής του Καλαμπακίου, σέντρα του Σίγγου κεφαλιά του Μποσκοψίου η μπάλα άουτ.

12’ σουτ του Μαρκόπουλου έξω από την περιοχή από καλή θέση η μπάλα θα περάσει άουτ.

15’ Σουτ από τον Δημητρίου η μπάλα άουτ

19’ Νέα ευκαιρία για το Καλαμπάκι με τον Τζιβανάκη η οποία θα περάσει ανεκμετάλλευτη

37’ σουτ του Σίγγου από αριστερά εντός της μεγάλης περιοχής, ο Τάφα θα απόκρουση με δεύτερη προσπάθεια.

37’ Σουτ για το Καλαμπάκι με τον Κωνσταντινίδη η μπάλα θα περάσει άουτ

40’ Σουτ στην εστία για το Καλαμπάκι από τον Αγγελόπουλο ο Παγκάκης θα αποκρούσει

41’ Σουτ του Μποσκοψίου η μπάλα θα βρεί σε αντίπαλο και θα περάσει άουτ.

51’ Τετ α τετ για τον Παναγιώτου Αν., ο Τάφα θα αποκρούσει

53’ Σουτ εκτός περιοχής σε καλή θέση από τον Σεβδίλη η μπάλα θα περάσει άουτ

57’ Σουτ έξω από την περιοχή από τον Παναγιώτου, θα αποκρούσει ο Τάφα

61’ Μετά από κόρνερ του Καλαμπακίου, ασταθή απόκρουση απο τους παίκτες του Βώλακα το σούτ από τον Δημητρίου η μπάλα θα περάσει άουτ.

68’ Σουτ του Σταμπουλή Ηλ., θα αποκρούσει ο Τάφα

70΄Σουτ του Βασιλειάδη η μπάλα θα καταλήξει άουτ

85’ Σούτ από έξω από την περιοχή από παίκτη του Καλαμπακίου τον Λαζαρίδη η μπάλα θα περάσει άουτ

90’ Φάουλ από αριστερά με τον Σταμπουλή Ηλ., θα εκτελέσει με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Τάφα.

Α.Ε. Καλαμπακίου ( Λάζαρος Μουρατίδης): Τάφα, Πέτρο, Παπαηλίας, Κλογκίρι, Δημητριάδης, Λαζαρίδης, Κυριαζάκης, Δημητρίου, Τζιβανάκης, Κωνσταντινίδης, Αγγελόπουλος.

Στο δεύτερος μέρος αγωνίστηκαν οι: Ελευθεριάδης, Κωνσταντινίδης Γ., Καράνταης.

Δόξα Βώλακα(Λευτέρης Ροδίτης): Παγκάκης, Μαρκόπουλος, Σαβδίλης, Μίρκου Ι., Μποσκοψίου Π., Βασιλειάδης, Παναγιώτου Χρ., Τσαμπάζης, Παναγιώτου Αν., Αϊδης, Σίγγος Ι.

Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι: Σταμπουλής Ηλ., Παπαδόπουλος Θ., Δράμπαλης Γ., Βιζυηνός, Μποσκοψίου Χρ.

Διαιτητές : Ραβίκαλης, Νικολαϊδου, Χασιώτης