ΙΣΟΠΑΛΗ 1-1 Η ΔΟΞΑ ΣΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ Κ19 ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ
Συμπερασμάτων συνέχεια για τη νέα Δόξα Δράμας, που έδειξε θετικά δείγματα και στο δεύτερο φιλικό.
Οι “Μαυραετοί” αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1 στα Τρία Πέντε Πηγάδια με την Κ19 του Ολυμπιακού, που προετοιμάζεται στην ίδια τοποθεσία, σε τεστ προετοιμασίας διάρκειας 70 λεπτών (από 35 λεπτά κάθε ημίχρονο).
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2021/08/232176790_571733540852877_5080261598159749145_n.jpg)
Οι “ερυθρόλευκοι” (υπό τις οδηγίες του Δημήτρη Μαυρογενίδη και υπό το βλέμμα των Αντώνη Νικοπολίδη και Θόδωρου Ελευθεριάδη) προηγήθηκαν στο 3΄ με δυνατό σουτ του Πάνου, ενώ η ομάδα του Μάκη Κατσαβάκη ισοφάρισε στο 8ο λεπτό του β΄ μέρους, με γκολ-πέναλτι του Βασίλη Παπαδόπουλου (εκτέλεσε με δύναμη, ενώ την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Καραγιάννης).
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2021/08/232040577_356628985956539_5996502468133983112_n.jpg)
Η Δόξα είχε ευκαιρίες με Ιορδανίδη (30΄) και Ρούτση (στο φινάλε του αγώνα).
Το επόμενο τεστ της ομάδας μας θα δοθεί την Τετάρτη (11/8), με αντίπαλο την FC Κοζάνη.
Διαιτητής ήταν ο Παπαργυρίου, με βοηθούς τους Μπογιατζόγλου και Μπέκα.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2021/08/233758667_530665668270537_79143043730578523_n.jpg)
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Συλλέκτης, Τάσιος, Ιορδανίδης, Μουτζούρης, Μπαβέλης, Καλλίδης, Πετρίδης, Κοντογιαννόπουλος, Αποστολίδης, Παπαδόπουλος, Χατζηκυριάκου. Έπαιξαν και οι Γ. Θεοδοσιάδης, Γιαννούσης, Καραγιάννης, Ρούτσης, Αντωνιάδης, Ρεμπετσιώτης, Στ. Θεοδοσιάδης.
Κ19 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ: Κυριαζής, Σπυριδάκης, Κεραμιδάς, Σταυρόπουλος, Χρήστου, Πάνος, Προκοπίου, Κυρσανίδης, Σταμούλης, Παπαδάκος, Άνθης. Έπαιξαν και οι Αδαμόπουλος, Ντέλλας, Γιαννούλης, Σταράκης, Κουτσόγουλας, Πατήρας, Πετρόπουλος, Πρεκατές, Μοίρας, Ρέτσος, Αρσενίδης.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2021/08/232933550_571752664184298_112149667534613960_n.jpg)