Ήττα στην Αλεξανδρούπολη για τον Μαχητικό Πανδραμαϊκό | Δίκαιη μοιρασιά στο Κραχτίδης

Πρεμιέρα στην Γ’ Εθνική για την νέα αγωνιστική περίοδο σήμερα, εκεί που σε 8 αναμετρήσεις είχαμε 14 τέρματα.

Στο Παραλίμνιο ο τοπικός Απόλλων φιλοξένησε τον Άρη Αβάτου που δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη ανέβασε απόδοση και με το καλήμερα στο 46′ ο Μελισσόπουλος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο 57′ ο Γουλάς έκανε το τελικό 2-0 για τον Απόλλων.

Την ήττα γνώρισε ο Πανδραμαϊκός στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος με αντίπαλο την βελτιωμένη φέτος Αλεξανδρούπολη. Η Δραμινή ομάδα δεν μπήκε καλά στο πρώτο ημίχρονο έχοντας έλειψη αυτοσυγκέντρωσης.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα στο 34′ οι γηπεδούχοι να κερδίσουν πέναλτι με τον Πατσιώρη να κάνει το 1-0, το οποίο ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη η ομάδα του Μπάμπη Καζεπίδη έψαξε το γκολ της ισοφάρισης, όμως μοιραία ήρθε αυτο το 1-0.

Μεγάλη νίκη για την Διδυμότειχο καθώς κατάφερε και κέρδισε με 0-3 εκτός έδρας την Δόξα Ν. Σιδηχωρίου. Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Γιαννόπουλου, το οποίο ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη το Διδυμότειχο βρήκε άλλα δύο τέρματα με τον Παπούδη στο 74′ και τον Γιαννόπουλο στο 79, σημειώνοντας δεύτερο προσωπικό τέρμα, με το 0-3 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Μεγάλο διπλό για τον Μ.Α. Ορφανίου στην επιστροφή του στις εθνικές κατηγορίες, ο Μέγας κατάφερε και πήρε μεγάλη νίκη εκτός έδρας απέναντι στον Νέστο Χρυσούπολης.

Ισόπαλο έλειψε το παιχνίδι ανάμεσα στον Αετό Οφρυνίου και τον Α.Ο. Ευόσμου, η ομάδα της Θεσσαλονίκης άνοιξε το σκορ νωρίς μόλις 23′ με τον Λάμι, το οποίο ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη ο Αετός βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και ισοφάρισε με τον με τον Ελέζι στο 86′, ενώ πιο πρίν πέναλτι έχασε ο Παυλίδης, για το τελικό 1-1.

Πρεμιέρα με ισοπαλία στο γήπεδο Κραχτίδη.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο με τους Αμπελόκηπους να προηγούνται στο πρώτο μέρος και οι φιλοξενούμενοι να ισοφαρίζουν στην επανάληψη.

Σε γενικές γραμμές δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα.

Πρεμιέρα με το αριστερό για τον Ηρακλή που ηττήθηκε με 1-0 στην Ξάνθη από τον τοπικό Ορφέα.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε για τους γηπεδούχους ο Βουλγαρίδης στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης.