ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΩΝ – ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ 0-2: 4η συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα για τον Βώλακα – Χωρίς βαθμό στο πρωτάθλημα ο Αστέρας

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε η Δόξα Βώλακα στην δύσκολη έδρα των Κουδουνίων.

Ο Βώλακας είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού για το μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, όμως τα Κουδούνια είχε τις ευκαιρίες για να πάρει το θετικό αποτέλεσμα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ήταν αναγνωριστικά, όμως όσο περνούσε η ώρα ο Βώλακας έπαιρνε μέτρα στο γήπεδο.

Στα πρώτα 20΄λεπτά ο Βώλακας είχε 4 καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ με Παναγιώτου, Βασιλειάδη Αν., Βασιλειάδη Μ. με τον Τιγκιρίδη να είναι σε καλή μέρα και να σώζει την εστία του Αστέρα.

Στην συνέχεια ανέβασαν απόδοση οι γηπεδούχοι και είχαν την πρώτη τους καλή στιγμή με τον Κανδυλίδη στο 28’ με τον Μπόσκο να αποκρούει και το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη ο Βώλακας μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και κατάφερε και άνοιξε το σκορ με τον Αϊδη στο 50’, για το 0-1.

Στο 60’ ο Βραμέντζαλης θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας της ομάδας του για το 0-2.

Τα Κουδούνια έψαξαν το γκολ με το οποίο θα έμπαιναν στο παιχνίδι και στο 75’ ο Σαρηπαυλίδης από πλεονεκτική θέση δεν θα μπορέσει να κερδίσει τον Μπόσκο, με το 0-2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

9’ Κεφαλια του Παναγιώτου Αν. απο μικρη περιοχη ο Τιγκιρίδης θα μπλοκάρει

10’ Κεφαλιά του Αντωνη Βασιλειαδη στον Τιγκιρίδη η μπάλα

14’ Σουτ του Βασιλειάδη Μιλτου διπλα απο δοκαρι

20’ Ατομικη προσπαθεια του Βασιλειδη Αντωνη και σουτ στα σωματα των αμυντικων.

23 Σεντρα του Τσαμπαζη ο Παναγιωτου Τασος δεν μπορει να πλασαρει απο το πεναλτι.

26’ Τετ α τετ του Τσιμισκιδη μετα απο καθετη πασα και γινεται φαουλ απο τον τελευταιο αμυντικο, σουταρει ο Βασιλειαδης Αντ. και κοντραρει στα ποδια των αμυντικων φευγοντσς κορνερ.

51’ Σουτ του Αϊδη 0-1 για τον Βώλακα

57 Σουτ του Ράδου θα μπλοκάρει ο Τικγιρίδης

60’ Λάθος του Βραμέντζαλη θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του 0-2

70’ Παπαδοπουλος Δημ πλασαρει μεσα απο την περιοχη χωρις πιεση πανω απο οριζοντιο δοκαρι

80 Χαλκιδης συνεργαζεται με τον Σεγκο 1-2 ντριπλαρει 2 αμυντικος και πριν πλασαρει την διώχνουν οι αμυντικοι.

Κουδούνια (Σαρακασίδης): Τιγκιρίδης, Βραμέντζαλης, Δημητριάδης, Τουνγκελίδης, Κουσίδης, Κωνσταντινίδης, Βασιλειάδης, Μιχαηλίδης, Μυτσικίδης, Κονδυλίδης, Σιδηρόπουλος.

Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι: Σαρηπαυλίδης, Βουβαλίδης, Γιαυρίδης.

Βώλακας (Ροδίτης): Μπόσκος, Τσιμισκίδης, Σίγγος Ι., Μίρκου Ι., Μποσκοψίου Π., Βασιλειάδης Μ., Παναγιώτου Χ., Αϊδης, Τσαμπάζης, Παναγιώτου Α., Βασιλειάδης Α..

Στο δεύτερος μέρος αγωνίστηκαν οι: Βιζυηνός, Χαλκίδης, Σεβδίλης, Παπαδόπουλος Δ.

Φώτο : Χρήστος Παπαμαρίνου