Άρης Καλαμώνα – ΠΑΟΠ Νέας Αμισού 1-7: Εύκολη νίκη και σταθερά στην κορυφή οι φιλοξενούμενοι

Εύκολο απόγευμα είχε η πρωτοπόρος Νέα Αμισός κερδίζοντας με το επιβλητικό 7-1 μέσα στον Καλαμώνα τον τοπικό Άρη.

Επιβεβαιώθηκε ξεκάθαρα ο τίτλος του φαβορί με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν δύο φορές στα πρώτα 15 λεπτά της αναμέτρησης με τον Βακιρτζή στο 4’ και τον Προβατίδη στο 13’ και ουσιαστικά να τελειώνουν το παιχνίδι στο 32’ με το 2ο προσωπικό τέρμα του Βακιρτζή.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο φινάλε του ημιχρόνου με γκολ του Μουρατίδη Σ. και ο ΠΑΟΠ μέχρι το 70’ διαμόρφωσε το τελικό 1-7 με τα γκολ του Αμανατίδη στο 53’, του Τσιμισκίδη στο 58’ και δύο ακόμη τέρματα του πρώτου σκόρερ του ματς με 4 τέρματα Βακιρτζή στο 63’ και το 67’.

Τα στοιχεία του αγώνα

Διαιτητής του αγώνα: Παυλίδης Σταύρος με βοηθούς Δημόπουλο Κωνσταντίνο και Κορμούλη Θεοφάνη.