ΠΑΟΠ Ν. Αμισού – Άρης Φωτολίβους 5-0: Δίκαιη νίκη για την Ν. Αμισού που συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/10/Untitled-1-1-1024x593.jpg)
Την νίκη με 5-0 πήρε ο ΠΑΟΠ Ν. Αμισού απέναντι στην αξιόλογη ομάδα φέτος του Άρη Φωτολίβους. Η ομάδα του Γιώργου Πολυχρονίδη ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και δεν γνώρισε μεγάλη δυσκολία από του φιλοξενούμενους.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/11/369279104_1162844315099027_1248545826546259856_n-1024x683.jpg)
Στο αγωνιστικό κομμάτι η Ν. Αμισός μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι όμως και οι φιλοξενούμενοι ήταν ανταγωνιστικοί χωρίς να απειλήσουν ιδιαίτερα τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
Στο 32’ μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Τζάρτζαλος θα κάνει την κεφαλιά για να γράψει το 1-0 για την ομάδα του το οποίο ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/11/370201198_361034249914526_8257781529612608664_n-1024x683.jpg)
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι λύγισαν και δεν κατάφεραν να μπουν ποτέ στο παιχνίδι και δέχτηκαν 4 τέρματα.
Στο 54’ με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή ο Χρύσανθος Καλλιονίδης έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους, τρία λεπτά αργότερα ο Γιάννης Αμανατίδης έκανε το 3-0 κλειδώνοντας την νίκη για την ομάδα του Γιώργου Πολυχρονίδη.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/11/370233627_1305655080142160_331027113979971522_n-1024x683.jpg)
Στο 65’ ο Τσιμισκίδης με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 4-0 για να φτάσουμε στο 81’ όταν ο Κυριάκος Αμανατίδης έκανε το τελικό ΠΑΟΠ Ν. Αμισού – Φωτολίβος 5-0.
Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι: Χρύσανθος Καλλιονίδης, Τζάρτζαλος, Αμανατίδης Γιάννης και Σουμπάκης.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/11/386892650_1001526134481153_3054212642954388901_n-1024x683.jpg)
ΠΑΟΠ Ν. Αμισού (Πολυχρονίδης): Γιαζγκουλίδης, Σουμπάκης, Φερσιζίδης, Τζαρτζαλος, Βραμέντζαλης(68’ Μπιαζάκης Α.), Βασιλειάδης(Μπιαζάκης Δ.), Λυκίδης,Αμανατίδης Ιωαν. (Αμανατίδης Κ.) Τσιμισκίδης, Πουλάς(68’ Ιωσηφίδης), Καλλιονίδης(63’ Ζαγιάκου).
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/11/370064734_1385545899007044_8342999543193874283_n-1024x683.jpg)
Άρης Φωτολίβους(Γιάννης Ιωαννίδης): Δεληγιώρογλου(67’ Δικταπανίδης), Χατζημπουργάνης(17’ Ρουμελιώτης), Στοϊμενίδης(59’ Κοντογιάννης), Χαρέμι, Δεληγιώρογλου, Μουλαδάκης(59’ Αλκίδης), Γεωργιάδης Ν, Γεωργιάδης Δ., Καταρτζής, Ευσταθιάδης(Ιορδανίδης), Ιωαννίδης.