ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ 0-2 : Δύσκολα πέρασε από την Καλλίφυτο ο Αρκαδικός για την 4η νίκη στο πρωτάθλημα
Ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι διεξήχθη χθές το απόγευμα στο γήπεδο της Καλλίφυτου, εκεί που η τοπική ομάδα φιλοξένησε τον Κεραυνό Αρκαδικού. Το παιχνίδι θα το έπαιρνε αυτός που έβαζε πρώτος γκολ, ενώ η ισοπαλία θα ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/10/BTZ_0502-1-1024x708.jpg)
Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι, είχαν μια μικρή υπεροχή χωρίς όμως να μπορέσουν να απειλήσουν την εστία του Αθανασιάδη. Όσο περνούσε η ώρα ο Αρκαδικός ισορρόπησε και είχε μια καλή ευκαιρία με ένα σουτ του Μελίδη.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/10/BTZ_0654-1-1024x708.jpg)
Οι γηπεδούχοι απείλησαν με μακρινά σουτ του Ασλανίδη και του Ιωαννίδη χωρίς αποτέλεσμα.
Ο Αρκαδικός είχε δύο καλές ευκαιρίες από στημένα με Παρασχίδη και Πεταλίδη, με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη ο Αρκαδικός θα κερδίσει ένα φάουλ έξω από την περιοχή, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για την υπόδειξη του διαιτητή.
Ο Ουζούνης έσκαψε την μπάλα να περάσει ίσα – ίσα από το τοίχος η μπάλα έφτασε στον Παρασχίδη και με προβολή θα ανοίξει το σκορ για τον Κεραυνό.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/10/BTZ_0613-1024x708.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/10/BTZ_0614-1024x708.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/10/BTZ_0615-1024x708.jpg)
Στην συνέχεια η Καλλίφυτος ανοίχτηκε και έψαξε το γκολ της ισοφάρισεις χωρίς όμως να δημιουργήσει κάποια μεγάλη φάση. Στο 65’ η Καλλίφυτος ζητάει πέναλτι σε πέσιμο του Νεοφυτίδη Α., με τον διαιτητή να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι.
Στο 82’ σε μια αντεπήθεση για τον Αρκαδικό ο Μελίδης θα μπεί στην περιοχή θα βγάλει την παράλληλη μπαλιά και ο Ουζούνης θα κάνει το 0-2 για τον Αρκαδικό.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/10/BTZ_0715-1024x708.jpg)
Από τους γηπεδούχους ξεχώρησαν οι: Ασλανίδης, Πετρίδης και Γιάντζογλου, ενώ για τους φιλοξενούμενους οι: Μπόζιος, Μελίδης, Ουζούνης και Παρασχίδης.
Καλλίφυτος (Ιωαννίδης): Πιτσακτσής, Βογιατζής, Νεοφυτίδης Ν., Πετρίδης, Χονδροπίδας, Γιάντζογλου, Σιαρόπουλος, Ιωαννίδης, Ασλανίδης, Πλακανδάρας, Νεοφυτίδης Α.
Αρκαδικός : Αθανασιάδης, Μωϋσιάδης, Μπόζιος, Παρασχίδης, Καζάκης, Βασιλειάδης, Ουζούνης, Αποστολίδης, Ουζούνης, Παπαδόπουλος, Μελίδης.
no images were found