Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΑΝΤ.ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ 2-0: Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τον Μέγα!!!

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και είχαν την υπεροχή, με πολλές ευκαιρίες.

Ο Μέγας απείλησε για πρώτη φορά όταν από κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Ζαπουνίδη σούταρε, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι και από κοντά ο Ιωαννίδης θα στείλει την μπάλα άουτ.

Στο 15’ Φάουλ του Νίκου Παπαδόπουλου ο Νίτσο θα αποκρούσει  σε κόρνερ, δοκιμάζοντας τα αντανακλαστικά του.

Στο 27 το 1-0 με τον Νίκο Παπαδόπουλο με καταπληκτική απευθείας εκτέλεση κόρνερ στο απέναντι «Γ» της εστίας του Νίτσο.

Στην συνέχεια ο Αγ. Αθανάσιος είχε την υπεροχή με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη έγινε ένα παιχνίδι δύναμης και πολλά φάουλ και από τις δύο πλευρές.

Ο Καστρινος αν και βρήκε χώρους δεν κατάφερε να απειλήσει σοβαρά την εστία του Αγίου Αθανασίου.

Στο 63 πάλι από κόρνερ του αρχηγού Ο Ζαπουνίδης από κοντά έκανε το 2-0 το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Από κει και πέρα το παιχνίδι ήταν φτωχό αν και στο 88 πάλι μετά από κόρνερ αυτήν την φορά του Μπαμπασαλή, λίγο να έλειψε να γίνει το 3-0.

Από τον Αγ. Αθανάσιο ξεχώρισαν οι: Παπαδόπουλος, Άλλα και Καμπούρογλου, ενώ για τον Καστρινό οι: Καραγιαννίδης, Μελικίδης και Μπερμπερίδης.

Αγ. Αθανάσιος (Πελικπασίδης): Πριονίδης, Μπαμπαλής, Σκαρόγλου, Ζαπουνίδης, Μουρζίδης, Καμπούρογλου, Παπαδόπουλος, Άλλα, Ιωαννίδης, Ασλανίδης, Κούρτογλου

Καστρινός (Μελικίδης): Νίτσο, Αλμανίδης, Γαλανόπουλος, Μπερμπερίδης, Χατζηπαπαθεοδωρίδης, Καραγιαννίδης, Μουρατίδης, Μελικίδης, Βασιλειάδης, Κυριαζής, Χιντζίδης