Α.Ε. Καλαμπακίου – ΠΑΟΠ Ν. Αμισού 2-1: Νίκη στα σημεία για το Καλαμπάκι
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/01/Λογιστικό-Γραφείο-Μπουτζέκης-Δημήτριος-1024x576.png)
Την νίκη με ανατροπή πέτυχε η ομάδα του Καλαμπάκιου με την αντίστοιχη της Ν. Αμισού με σκορ 2-1. Η Ν. Αμισός πέτυχε ένα γκολ στην αρχή της αναμέτρησης το διαχειρίστηκε μέχρι ένα σημείο, όμως στην επανάληψη το Καλαμπάκι ήταν ανώτερο και βρήκε δύο τέρματα για το τελικό 2-1.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/01/325013946_485313210345034_9073760581826374062_n-1024x684.jpg)
Στο παιχνίδι μπήκε καλύτερη η Ν. Αμισός και κατάφερε να βρει γκολ μόλις στο 4’ λεπτό όταν μετά από πίεση στην άμυνα του Καλαμπακίου ο Τσιμισκίδης έκλεψε την μπάλα, θα παίξει τον Πουλά που θα βγάλει την σέντρα και ο Βασιλειάδης με ψηλοκρεμαστό σουτ θα κάνει το 0-1 για την ομάδα του Γιώργου Πολυχρονίδη.
Στην συνέχεια έγινε ένα κλειστό παιχνίδι, με το Καλαμπάκι να απειλή με Αγγελόπουλο και Μαυροβασίλη, χωρίς αποτέλεσμα, με το 0-1 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους,
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/01/324999539_919021222852165_462800623369851162_n-1024x684.jpg)
Στην επανάληψη το Καλαμπάκι μπήκε καλύτερα και στο 54’ θα συνδυαστούν πολύ όμορφα οι παίκτες του Καλαμπακίου, τελικός αποδέκτης ο Καπτέλι που μέσα από την περιοχή με πλασέ θα κάνει το 1-1.
Στο 62’ η μπάλα θα φτάσει στον Ρετσέπ Ογλού που θα σπάσει την μπάλα στον Καλαϊτζίδη με τον δεύτερο με πλασέ μέσα από την περιοχή θα κάνει το 2-1, το οποίο και ήταν το τελικό αποτέλεσμα.
Διαιτητές: Σιουμπάρας, Θαμνίδης, Τζιερτζίδης
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/01/324991722_626609269134523_3592874461324267518_n-1024x684.jpg)
Α.Ε. Καλαμπακίου(Μουρατίδης): Τάφα, Πέτρο Ράντο, Ποιμενίδης, Κλόγκερι, Διαμάντι, Δεμενελούδης, Σωτηρέλης, Καλαϊτζίδης, Μαυροβασίλης, Αγγελόπουλος, Καπτέλι, Προκοπίου.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/01/326554560_733276064736452_4164258785518757720_n-1024x684.jpg)
ΠΑΟΠ Ν. Αμισού(Πολυχρονίδης): Λαμπρινουδάκης, Σουμπάκης, Παγώνης, Σιλός, Φερσιζίδης, Χρυσοχοϊδης, Μυτηληναίος, Μπιαζάκης, Τσιμισκίδης, Πουλάς.
Φωτογραφίες Ελένη Ευστρατίδου
Γράφει Δημήτρης Μπουτζέκης