BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ ’86 – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑΣ 31-31: Ανώτερη η δραμινή ομάδα έχασε τη νίκη στην εκπνοή του ματς!!!

Την ισοπαλία με σκορ 31-31 παραχώρησε η Bianco Monte Δράμα ’86 με αντίπαλο τον Δούκα στην Δράμα.
Η ομάδα του Σάκη Βαλαβάνη είχε σε καλή μέρα τους Τόσκα, Παπαδόπουλο και Πολύδωρο που πήραν από το χέρι την ομάδα όπως και τον τερματοφύλακα της ομάδας τον Κόρσακ που έκανε σπουδαίες επεμβάσεις.
Η Δραμινή ομάδα είχε την ευκαιρία στο 59:40 της αναμέτρησης να κάνει το 32-30 με τον τερματοφύλακα του Δούκα Κολλύρη να αποκρούει και στην αντεπίθεση ο Δούκας έκανε το 31-31 με την λήξη του ματς.
Στο αγωνιστικό κομμάτι η οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τους γηπεδούχους να βρίσκουν εύκολα γκολ από Σίνα, Τόσκα και Πολύδωρο, με τους φιλοξενούμενους να ακολουθούν.

Μετά το 25’ της αναμέτρησης η ομάδα του Σάκη Βαλαβάνη έτρεξε το παιχνίδι και έκανε ένα πολύ καλό παιχνίδι επιθετικά με το πρώτο ημίχρονο να κλείνει 17-12 υπέρ της Δράμας.
Στην επανάληψη ο Δούκας προσπάθησε να ροκανίσει την διαφορά μειώνοντας στα τρία γκολ για την μεγαλύτερη διάρκεια του β μέρους, με την Δράμα να δυσκολεύετε να βρίσκει επιθετικές λύσεις.

Στο τελευταίο 8λεπτο της αναμέτρησης ο Δούκας έκανε την αντεπίθεση του μείωσε στο γκολ για να φτάσουμε στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης με την Δραμινή ομάδα να χάνει ευκαιρία να κάνει το 32-30 και τον Δούκα στην τελευταία φάση του αγώνα να διαμορφώνει το τελικό 31-31.
Αξίζει να σημειωθεί ότι η Δράμα ’86 έχει αρκετά παράπονα από την διαιτησία της αναμέτρησης .

BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 31-31
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-4, 7-7, 9-8, 12-12, 17-12(ημχ.), 19-15, 22-19, 25-22, 27-25, 29-28, 31-31.
ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Κοτσιώνης 3, Χαϊτίδης 1, Κοτσαμαρίλογλου, Πολύδωρος 6, Λατσάκου 2, Τοζακίδης, Τόσκας 5, Βασιλείου, Ζαχαρόπουλος, Καλαϊτζίδης, Καβάζης, Μανωλούδης 3, Ντάκαρης, Κόρσακ, Παπαδόπουλος 5, Σίνα 6.
ΑΣΕ Δούκα (Χαλκίδης): Κιαρτζίδης, Μυλωνάς 4, Παγιάτης 1, Χατσατουριαν, Μπατής 5, Κολεζάκης, Παναγιώτου 10, Χουρσουντιάν, Γερουλάνος, Γιαντσα 1, Χαριτωνίδης, Κοβάνης 5, Αραπακόπουλος 1, Ζιβούλοβιτς 2, Κολλυρης 1, Δικαιουλιας 1.

Δίλεπτα: 6-2, Πέναλτι: 1/1-3/4.