BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ – ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 30-17: Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για την Δράμα με όπλο την άμυνα

Την νίκη με 30-17 πέτυχε σήμερα η Bianco Monte Δράμα ’86 απέναντι στον ιστορικό Γ.Α.Σ. Κιλκίς. Οι ομάδα του Σάκη Βαλαβάνη δυσκολεύτηκε κυρίως στο πρώτο ημίχρονο με τους διαιτητές της αναμέτρησης να δείχνουν αδικαιολογήτως αρκετές δίλεπτες στους δραμινούς παίκτες, όμως με όπλο την άμυνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάνε στο ημίχρονο με τον υπερ τους 17-10.

Στο δεύτερο μέρος ο Σάκης Βαλαβάνης είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει την ετοιμότητα όλων των αθλητών παίρνοντας ακόμη χρόνο συμμετοχής οι: Καβάζης, Μανωλούδης, Τουνγκελίδης, Κοτσαμαρίκογλου και Βασιλείου δείχνοντας καλά δίγματα γραφείς, με την δραμινή ομάδα να παίρνει την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα με σκορ 30-17.

BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ – ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 30-17

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 6-3, 8-3, 11-6, 14-8, 17-10 (ημχ), 19-11, 23-12, 24-13, 28-13, 29-14, 30-17

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Κοτσιώνης 2, Χαϊτίδης, Κοτσαμαρίλογλου, Πολύδωρος 3, Λατσάκου 1, Τοζακίδης, Τόσκας 8, Τουνγκελίδης 2, Βασιλείου, Καλαϊτζίδης 1, Καβάζης 1, Μανωλούδης 3, Ντάκαρης, Κόρσακ, Παπαδόπουλος 5, Σίνα 4.

ΚΙΛΚΙΣ (Γεωργιάδης): Μποροντάι, Ραντόισιτς 5, Μέτσης 1, Κυπραίος 3, Μήγγας 3, Σ. Φαχουρίδης, Γιαννακίδης, Δημάκης 2, Σιγγιρίδης 3, Α. Φαχουρίδης, Καρβουνίδης, Μπερεζνί 1, Γιαννακόπουλος 2, Γιαβασίδης, Ταραμονλής, Λασκαρούδης.

Διαιτητές: Θεοδοσίου- Παπούλιας, Δίλεπτα: 6-1, Πέναλτι: 0/0-1/4