Σημαντικές νίκες για ΠΑΟΚ Κρηστώνης, Πανθρακικό: Πέρασε και από το Παραλίμνιο ο Νέστος Χρυσούπολης με σκορ 2-0

Με την 20η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας στον πρώτο όμιλο με πολλά και σημαντικά παιχνίδια.

Όπως αναμενόταν το πιο συγκλονιστικό παιχνίδι έγινε στην Ευκαρπία με την Δόξα να προηγείται 1-0 με γκολ του Ξανθόπουλου και να δέχεται την ισοφάριση στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι που εκτέλεσε ο Κώστας και αμφισβήτησαν έντονα οι μαυραετοί.

Η πρωτοπόρος Καβάλα με γκολ του Καρακώστα στο ξεκίνημα του ματς πήρε τη νίκη με 1-0 επί του Άρη Πετεινού, ενώ τις πιο σημαντικές νίκες της αγωνιστικής σημείωσαν ο Νέστος Χρυσούπολης με 2-0 μέσα στο Παραλίμνιο και ο Πανθρακικός με το ίδιο σκορ νίκη μέσα στον πολύ καλό φέτος Ορέστη Ορεστιάδας.

Σπουδαίο διπλό για Μηχανιώνα, νίκη χωρίς να αγωνιστεί ο Άρης Αβάτου

Στα υπόλοιπα ματς σίγουρα ξεχώρισε η πολύ σημαντική νίκη του Ποσειδών Μηχανιώνας εκτός έδρας 2-0 επί του Χανιώτη και η νίκη με ανατροπή του Θερμαϊκου στην έδρα του 2-1 επί της Αναγέννησης Επανομής.

Τέλος κέρδισε χωρίς να αγωνιστεί ο Άρης Αβάτου μια και ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.

Πιο αναλυτικά όλα τα ματς και οι σκορερ της 20ης αγωνιστικής:

ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας 2-1 (63′ Νίκου, 71′ Ρωμανίδης πεν / 3′ Τριανταφυλλίδης πεν)

Ορέστης Ορεστιάδας – Πανθρακικός 0-2 (28′ Ρουμπιές, 81′ αυτογκόλ)

Θερμαϊκός Θέρμης – Αναγέννηση Επανομής 2-1 (35′ Φούσκας, 90+3′ Τσακιρίδης / 42′ Ιβαντζίκης)

ΑΟ Χανιώτης – Ποσειδών Μηχανιώνας 0-2 (45+2′ Κάκκο, 90+1′ Κωστίκος)

Βέροια – Αετός Βαρβάρας [] 2-0 (5′ αυτογκόλ, 83′ Χατζηπάντος)

Νίκη Ευκαρπίας – Δόξα Δράμας 1-1 (90+8′ Κώστας πεν / 44′ Ξανθόπουλος)

Καβάλα – Άρης Πετεινού 1-0 (3΄ Καρακώστας)

Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης 0-2 (13′ Ορφανίδης, 28′ Κοτταρίδης)

Άρης Αβάτου – Κεραυνός Αγγελοχωρίου 3-0 α.α.