Θερμαϊκός Θέρμης – Δόξα Δράμας 1-0: Φιλική ήττα για την Δόξα

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Δόξα Δράμας στην Θεσσαλονίκη με αντίπαλο τον Θερμαϊκό Θέρμης σε ένα παιχνίδι που οι Μαυραετοί αγωνίστηκαν για περίπου 76′ με την ίδια ένδεκαδα, παρουσιάζοντας καλό πρόσωπο στο πρώτο φιλικό με μια ομάδα της κατηγορίας της Δόξας που θα την αντιμετωπίσει μάλιστα η Δόξα.

Ήταν ένα κλείστο παιχνίδι και στην τελευταία φάση του πρώτο ημιχρόνου οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Λουφάκη για το 1-0.

Στην επανάληψη ο Θερμαϊκός έχασε πέναλτι με τον Βαβλιάκη με τον Μιχάλη Ηλιάδη να αποκρούει σωτήρια με το 1-0 να είναι το τελικό σκορ.

Δόξα Δράμας (Παναγιώτου): Ηλιάδης, Μπλιός, Γαλόπουλος, Στάικος, Παπαϊωάννους, Περσίδης, Ρούτσης, Ατανάσοφς, Μπρατσιάνης, Παπαδόπουλος και Κόντος.

Θερμαϊκός Θέρμης: Μάντζιάρης, Τσιάτσιος, Σεργκέγκης, Τσιούχας, Παπαστεριανός, Αναστασιάδης, Βαβλιάκης, Πουρνάρας, Φούσκας Λουφάκης και Κολέτσι

Διαιτητής: Καπρέτσος / Λουντουράς – Λαζαριδης