Δόξα Κ15 – Βόλος 1-2: Άδικη ήττα στις λεπτομέρειες για την δραμινή ομάδα

Άδικη ήττα στις λεπτομέρειες γνώρισε στο πρωτάθλημα Κ 15 της Σούπερ Λιγκ η ομάδα της Δόξας Δράμας χάνοντας με σκορ 1-2 από τον ΝΠΣ Βόλου.

Αυτό ήταν το προτελευταίο εντός έδρας ματς για την Δόξα και διεξήχθη στο μεγάλο γήπεδο και όχι στο βοηθητικό.

Το τελικό αποτέλεσμα αδικεί τους μαυραετούς που προηγήθηκαν 1-0 στο πρώτο μέρος όπου είχαν ευκαιρίες και για ένα 2ο γκολ.

Ο Βόλος ανέβασε την απόδοση του στο β΄ μέρος αλλά η στιγμή του αγώνα ήταν η μεγάλη ευκαιρία σε σουτ Ιωαννίδη μέσα από την περιοχή που η μπάλα πέρασε άουτ και ένα λεπτό μετά από στημένη φάση οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν.

Το ματς φαινόταν ότι πάει για την ισοπαλία, λίγο πριν το τέλος όμως μια μακρινή «φωτοβολίδα» των φιλοενούμενων διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Τα γκολ του αγώνα

Στο 2’ κλέβει την μπάλα ο Ιωαννίδης ωραία σέντρα και από κοντά ο Μιχάλης Γεωργιάδης με πλασέ κάνει το 1-0.

Στο 45’ από εκτέλεση φάουλ ο Κρομμύδας κάνει κοντρόλ περνάει τον Γεωργακούδη και σε κενή εστία κάνει το 1-1.

Στο 75’ μακρινό ξαφνικό σουτ του Μπιλιτσάκη και το 1-2.

Διαιτητής του αγώνα: Χασιώτης Βαγγέλης με βοηθούς Μπαρούμα Κώστα και Δημητριάδου Γεωργία.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ(Γιάννης Ιωαννίδης):  Γεωργακούδης, Κοντογιάννης, Στοϊμενίδης, Αλκίδης(80’ Χαζημανώλης), Τόλιος, Γεωργιάδης Νίκος, Ιορδανίδης(23’ Συλλογίδης), Μαλλόσι(72’ Ποδαράς), Ιωαννίδης, Ζεδαμάνης(72’ Σύρτας), Γεωργιάδης Μιχάλης(80’ Κεραμιτσόπουλος).

ΒΟΛΟΣ: Μαρκάτας, Μπουραζάς, Βελετζάκος(40’ Παπαστεργίου), Γκρίνιας, Βάιος, Μπιλιτσάκης, Ράιος(57’ Μπαλαμότης), Καλαβρός(57’ Χαλιμούρδας), Κρομμύδας, Γκαραβέλας(80’ Παρμακσήτης), Σχώρης(66’ Καραγεωργόπουλος).