Άρης Πετεινού – Δόξα Δράμας : Live η εξέλιξη του αγώνα

Άρης Πετεινο΄ύ – Δόξα Δράμας 1-1 (90′ Μελισσόπουλος/43′ Κυριακίδης)

Η ροη δεν ανανεώνεται αυτόματα χρειάζεται ανανέωση της σελίδας

14:57 Καλησπέρα θα ενημερωθούμε μέσα απο την ιστοσελίδα μας την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Άρη Πετεινού και την Δόξα Δράμας. Οι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί και σε λίγο θα ξεκινήσει το παιχνίδι.

14:59 Οι ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χ΄ώρο

Οι συνθέσεις των ομάδων

Άρης Πετεινού: Κοτσάκης, Ασλανίδης, Δασκαλάκης, Παπαδόπουλος,  Σαρηγιαννίδης, Παυλίδης, Μελισσόπουλος, Χριστοφορίδης, Τυριάκης, Τσέκος, Αλή

ΠΑΓΚΟΣ: Αμανατίδης,Γιαννακός,Τσάκαλος,Αθανασίου, Πουτακίδης,Σιδηρόπουλος,Μανούσογλου, Στριγκώνης,Τουρατζίδης

Δόξα Δράμας(Στολτίδης): Ηλιάδης,Ιορδανίδης,Μαντζανάς,Ευθυμιάδης,Μπλιός,Παπαϊωάννου,Περσίδης,Θεοδοσιάδης,Χατζηδημητρίου,Μπρατσιάνη,Κυριακίδης

ΠΑΓΚΟΣ: Πιτσόλης, Χατζηκούρτης, Οικονομίδης, Ρούτσης, Καραγιαννίδης, Ξανθόπουλος, Σουβλέρης, Κόντος, Καραγκεβρούδης

Διαιτητές: Κωστούλας/ Διονίδης-Σοφτάς

15:03: Έναρξη του αγώνα

2′ Ευκαιρία για τον Πετεινό σέντρα του Αλή μέσα στην περιοχή ο Τυριάκης θα τον προλάβει πριν πλασάρει ο Ηλιάδης, μεγάλη ευκαιρία

3′ Σουτ του Κυριακίδη ελάχιστά άουτ καλή ευκαιρία για την Δόξα Δράμας

8′ Κόρνερ για την Δόξα με τον Περσίδη ωραία κεφαλιά του Παπαϊωάννου απο το σημείο του πέναλτι η μπάλα θα περάσει ελάχιστα πάνω απο τα δοκάρια

Σχόλιο: Μετά το μουδιασμένο ξεκίνημα η Δόξα πάτησε μπάλα έχει καλή κυκλοφορία της μπάλας και απείλησε είδη με αξιώσεις δύο φορές την άμυνα του Πετεινού

11′ Ωραίος συνδυασμός των παικτών της Δόξας ο Θεοδωσιάδης θα βγάλει την σέντρα απο δεξιά κεφαλιά του Παπαϊωάννου θα μπλοκάρει ο Κοτσάκης

13′ Φάουλ της Δόξας με τον Περσίδη θα περάσει απο όλους η μπάλα, χαμένη ευκαιρία

Σχόλιο: Η Δόξα συνεχίζει να έχει την υπεροχή με τους Μαυραετούς να αναπτύσσονται κυρίως απο τα δεξιά και να έχει δημιουργήσει αρκετά με τους Μπλιο, Θεοδωσιάδη και Παπαϊωάννου

17′ Σουτ του Τσέκου η μπάλα ελάχιστα πάνω απο τα δοκάρια

19′ Μακρινό σου του Κυριακίδη η μπάλα θα βρει σε αμυντικό κόρνερ για την Δόξα, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο

21′ Ωραία συνεργασία των παικτών της Δόξας σουτ του Μπρατσιάνη η μπάλα άουτ, η καλύτερη στιγμή της Δόξας μεχρι τώρα

23′ Ωραία ενέργεια του Τυριάκη θα βγάλει την παράλληλη π΄άσα ο Ηλιάδης θα μπλοκάρει

31′ ωραία συνεργασία των παικτών του Πετεινού σουτ του Τσεκου θα μπλοκάρει ο Ηλιάδης

37′ Ωραία ενέργεια του Τυριάκη θα βγάλει την παράλληλη μπαλιά διαμαρτυρία για φαουλ στην σέντρα του παίκτη του Γηπεδούχων η μπάλα θα φτάσει στον Τσέκου που θα σουτάρει άουτ

40′ Ωραία ενέργεια του Τυριάκη απο δεξιά θα μπει στην περιοχή θα πλασάρει άουτ με τον Ηλιάδη και τον Τυριάκη να είναι στο έδαφος

43′ΓΚΟΛ!!! Ωραία κυκλοφορία της μπάλας απο τους παίκτες της Δόξας ο Μπλιος θα βγάλει την σέντρα κεφαλιά του Κυριακίδη 0-1 για την Δόξα Δράμας

46′ Φάουλ για την Δόξα εκτέλεσε ο Κυριακίδης κεφαλιά του Χατζηδημητρίου ελάχιστα άουτ

15:49 Λήξη πρώτου ημιχρόνου

Σχόλιο: Η Δόξα στο πρώτο 25λεπτο της αναμέτρησης ήταν πολύ καλή είχε ευκαιρέιες και την κυκλοφορία της μπ΄άλας. Στην συνέχεια έδωσε χώρο στους γηπεδούχους που είχαν την στιγμές τους για να απειλήσουν την εστία του Ηλιάδη. Στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ανέβασε ρυθμούς και κατάφερε να βρει το γκολ

Εναρξη β μέρους

49′ Γρήγορο παίξιμο των παικτών του Πετεινού τετ α τετ του Τυριάκη με τον Ηλιάδη σωτήριο τάκλιν απο τον Ευθυμιάδη κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο

70′ Κακό παιχνίδι στο δεύτερο παιχνίδι με πολλά νεύρα και ελάχιστες ευκαιρίες

79′ Σουτ του Τουρατζίδη μπλοκάρει ο Ηλιάδης

87′ Ωραία ενέργεια του Μελισσόπουλου θα μπει στην περιοχή πέσιμο του επιθετικού του Πετεινού πέναλτι για τους γηπεδούχους

90′ Θα ευστοχήσει ο Μελισσόπουλος 1-1 για τους γηπεδούχους