Φωτολίβος – Προάστειο 1-1: Η έκπληξη της αγωνιστικής το Προάστειο

Στο Φωτολίβος έγινε η έκπληξη της αγωνιστικής αφού το Προάστειο πήρε την ισοπαλία από το Φωτολίβος.

Στο παιχνίδι μπήκε καλύτερα η ομάδα του Παναγιώτη Μεσσήνη και είχε 3 καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ.

Μετά το πρώτο τέταρτο οι γηπεδούχοι ανέβασαν απόδοση και στο 35’ είχαν δοκάρι με τον Κονδυλίδη.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους το Προάστειο άνοιξε το σκορ με τον Καρατζιά για το 0-1, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη το Φωτολίβος έψαξε την ισοφάριση και είχε αρχικά δοκάρι με τον Χατζίδη και στο 69’ ο ίδιος παίκτης έκανε το 1-1.

Στο 78’ ο Κοκοτσάκης με κεφαλιά θα στείλει την μπάλα στο δοκάρι του Προαστείου με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Φωτολίβος (Βασίλης Σαρακασίδης): Μακράκης, Χατζηπουργάνης, Χατζίδης, Ιωαννίδης, Κοκοτσάκης, Μπιαζάκης, Σαββαρος, Μακράκης, Κονδυλίδης, Καγιάογλου, Κωνσταντινίδης.

Στο β’ μέρος αγωνίστηκαν οι: Ρουμελιώτης, Βεζύρης, Χαρέμι, Χατζησαββίδης, Σούλα.

Προάστειο (Παναγιώτης Μεσσήνης): Στεφανίδης, Λύτρας, Παλιόγλου, Σανίτσας, Ξυγιντζής, Ορφανίδης, Χατζής, Τοσούνολγου, Δεληγιαννίδης, Καρατζιάς, Λαλιόγλου.

Στο β’ μέρος αγωνίστηκαν οι: Σαφαρίδης, Αντζας, Μητρούσης, Γιάγκου Δ., Γεωργουλίδης