ΚΑΟ Δράμας-Μακεδονικός 65-57: Έπαιξε με καρδιά και μυαλό και  κέρδισε την παραμονή του στην National league 1

Την παραμονή του στην National league 1 κέρδισε ο Κ.Α.Ο.Δ. αφού κατάφερε και ξεπέρασε το εμπόδιο του Μακεδονικού, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να υποβιβάζεται  στην Νational League 2.

Ο Κ.Α.Ο.Δ. έπαιξε μυαλωμένα στην τέταρτη και τελευταία περίοδο σε ένα σφικτό παιχνίδι που έπαιξαν καθοριστικό ρόλο οι δύο άμυνες  με την Δραμινή ομάδα στο φινάλε της αναμέτρησης να φτάνει σε καθοριστικά καλάθια.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και από νωρίς πήραν διαφορά μέχρι 4 πόντους με το 14-16 να είναι το σκορ της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κ.Α.Ο.Δ. παρουσιάστηκε βελτιωμένος και δύο λεπτά πριν το ημίχρονο ήταν μπροστά  5 πόντους, όμως ο Μακεδονικός πέτυχε κρίσιμα καλάθια με το ημίχρονο να κλείνει 30-31 υπέρ των φιλοξενουμένων.

Στην Τρίτη περίοδο ο Μακεδονικός μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και πήρε μέχρι και αέρα 6 πόντων στα μισά του δεκαλέπτου.

Κάπου εκεί ο ΚΑΟΔ ανέβασε την απόδοση σου και έφτασε μπροστά στο σκορ οριακά 48-47.

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο ο ΚΑΟΔ έπαιξε όμορφο μπάσκετ και με τα καθοριστικά καλάθια των Γεωργίου, Μαραβέγια και Βουτσίτσεβιτς  η δραμινή ομάδα έφτασε στο τελικό 65-57, με τον Αγγελόπουλο με το σκορ στο 59-55 1,5 λεπτό πριν το τέλος να πετυχαίνει το πιο κρίσιμο καλάθι του ματς.