Κ.Α.Ο.Δ. – Γ.Α.Σ. ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ 74-58: Κέρδισε και περιμένει στον τελικό τον αντίπαλο του
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/03/xorhgoi-1024x578-1.jpg)
Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη το απόγευμα η πρώτη αγωνιστική των Play Off εκεί που ο Κ.Α.Ο.Δ. φιλοξένησε τον Γ.Α.Σ. Βασιλικών και μετά τις δύο νίκες στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, η Δραμινή ομάδα ήθελε μόλις μια νίκη για να περάσει στον τελικό και να κάνει το 3-0.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/04/339576600_1373710410148583_3471068604101284079_n-1024x683.jpg)
Ο Κ.Α.Ο.Δ. μπήκε λίγο μουδιασμένα στο παιχνίδι και επέτρεψε στα Βασιλικά να ελπίζουν ότι μπορούν να δυσκολέψουν τους πράσινους με το σκορ το πρώτο τρίλεπτο με 6-11.
Κάπου εκεί οι παίκτες του Νίκου Γρηγοριάδη ανέβασαν απόδοση και έκαναν ένα καλό σερί με την πρώτη περίοδο να κλείνει 24-20 υπέρ της δραμινής ομάδας.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/04/340018479_765406008535226_7038153787316984972_n-1024x683.jpg)
Στην δεύτερη περίοδο ο Κ.Α.Ο.Δ. έπιασε ρυθμό στο παιχνίδι και κατάφερε να πάρει μέχρι και διαφορά 11 πόντων με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με σκορ 46-39.
Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου τα Βασιλικά πίεσαν και ισοφάρισαν σε 46-46, κάπου εκεί οι γηπεδούχοι ανέβασαν απόδοση κάνοντας καλό παιχνίδι με το τρίτο δεκάλεπτο να τελειώνει με 63-54.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/04/339964480_1390015225098439_7371937447694201017_n-1024x683.jpg)
Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με το 74-58 να είναι το τελικό αποτέλεσμα, με τον Κ.Α.Ο.Δ. να κάνει το 3-0 και να περιμένει τον αντίπαλο του στον τελικούς, οποίοι θα διεξαχθούν μετά το Πάσχα και θέλει να φτάσει στις 3 νίκες με τον επόμενο αντίπαλο του για να κατακτήσει το πρωτάθλημα και την άνοδο στην Β’ Εθνική.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/04/340008482_1590539001446591_6670065464489536163_n-1024x683.jpg)
Ο Κ.Α.Ο.Δ. είχε σε καλή μέρα τον Σέρβο Στέφαν Ραντοσαβλιβιτς που πέτυχε 26 πόντους και βοήθησε τα αρκετά για να φτάσει η Δραμινή ομάδα στην νίκη.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/04/339487091_229193136298622_7564952402727571788_n-1024x683.jpg)
Κ.Α.Ο.Δ. – Γ.Α.Σ. ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ: 74-58
Δεκάλεπτα (24-20, 46-39, 63-54, 74-58
Κ.Α.Ο.Δ. (ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΣ): ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ 8, ΣΙΤΑΡΙΔΗΣ 2, ΣΤΥΛΙΔΗΣ 11(1), ΓΑΪΤΑΝΙΔΗΣ 4, ΓΡΟΥΔΟΣ 6, ΜΠΕΣΣΑΣ 3(1), ΚΟΥΜΛΕΛΗΣ, ΠΑΠΑΠΑΣΧΑΛΗΣ, ΚΑΒΑΡΓΥΡΗΣ 14(2) ΡΑΝΤΟΣΑΒΛΙΕΒΙΤΣ 26, ΒΟΪΒΑΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ.
Γ.Α.Σ. ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ (ΣΙΝΟΣ):
ΖΕΚΑΣ, ΣΚΑΡΛΗΣ, ΝΤΙΣΛΗΣ 17(4), ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ 7(1), ΔΕΜΙΡΟΓΛΟΥ 4, ΤΣΙΑΜΗΣ 6, ΠΑΤΙΚΑΣ 10, ΘΑΝΟ 6, ΣΥΡΟΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 4, ΠΑΣΟΥΔΗΣ 4, ΚΟΥΤΣΜΑΝΗΣ