Τελικός ΕΠΣ Δράμας Α.Ε. Καλαμπακίου – Δόξα Βώλακα Live

Καλησπέρα φίλες και φίλοι από το γήπεδο της Δόξας σε λίγη ώρα θα ξεκινήσει η γιορτή του Δραμινου ποδοσφαίρου και η Dramasport βρίσκεται στο γήπεδο της Δόξας για να σας μετάδοση τον παλμό του τελικου του κυπέλλου της ΕΠΣ Δραμας.

Σε λίγη ώρα θα ξεκινήσει και η παρουσίαση των ομάδων από τον Δημήτρη Αδακτυλο και θα γίνουν βραβεύσεις από τους δύο φιναλίστ σε δικούς τους ανθρώπους.

Α.Ε. Καλαμπακίου :Ταφα, Πέτρο, Διαμάντι, Γκογκιρι,Δεμενελουδης, Παναγιωτογλου,Λεονταριδης, Μαυροβασιλης, Αγγελόπουλος, Καπτελι, Δημητρίου.

Δόξα Βώλακα: Παγκακης, Μαρκόπουλος, Μποσκοψιου Π., Σεβδιλης, Καρπιτσαρης, Βασιλειάδης, Χαλκίδης, Σταμπουλής,Τσαμπάζης, Μουζενιτοβ, Σιγγος.

5.15: Έχει γίνει η Είσοδος των ομάδων και οι απονομές για Καλαμπάκι και Βώλακα.

5.26 Με την σέντρα του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Γιώργου Κοσσυφιδη.

5.27 Το παιχνίδι ξεκινησε

2′ Φάουλ για το Καλαμπάκι πέρασε χωρίς απειλή για τον Βωλακα

4′ Πρώτη καλή στιγμή για το Καλαμπάκι που έχει μπει καλύτερα σέντρα του Δημητρίου σουτ του Πέτρου η μπάλα ελάχιστα άουτ

6′ Ευκαιρία και για τον Βωλακα σέντρα του Σιγκου θα βρει την μπάλα ο Δεμενελουδης η μπάλα κόρνερ το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο

15′ Χωρίς κάποια σπουδαία ευκαιρία το παιχνίδι με ωραία ατμόσφαιρα από τους φιλάθλους των δύο ομάδων

16′ Σουτ του Σταμπουλή έξω από την Περιοχή η μπάλα κάπου βρήκε και πέρασε κόρνερ το οποίο πέρασε χωρίς απειλή για το Καλαμπάκι.

20′ Λεπτά στο παιχνίδι με το 0-0 να παραμένει21′ Ωραία σέντρα του Πέτρου τελευταία στιγμή θα βγει ο Παγκακης και θα μαζέψει πριν γίνει επικίνδυνος ο Αγγελόπουλος

23 ‘ Διάλυμα να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές

24′ Ξανά ξεκίνησε το παιχνίδι

28 ‘ ωραία κάθετη του Μουζενιτοβ θα βγει ο Ράφα και θα μαζέψει πριν βρει την μπάλα ο Τζαμπαζης

30′ Για το Καλαμπάκι με τον Μαυροβασιλη κεφαλιά του Γκογκιρι η μπάλα άουτ

32′ Καλή ευκαιρία για τον Βώλακα με ωραία κούρσα του Σιγγου Γιάννη που πέρασε τρεις παίκτες πλάσαρε και η μπάλα άουτ

40′ Μπαίνουμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους το 0-0 με τις δύο ομάδες να βγάζουν ωραίος συνδυασμούς.

42′ Τραυματισμός του Σιγκου που έφυγε από το γήπεδο στηριζόμενος από τους τους συμπαίκτες του και αντιπάλους

43 Ο Σιγκος μπήκε και πάλι στο παιχνίδι που δείχνει να πονάει και με την είσοδο του δέχεται νέο σκληρό μαρκάρισμα

45′ Κόρνερ για τον Βωλακα

45 Κόρνερ με τον Σιγκου απομάκρυνε η αμυνα σε πλάγιο

45 Τέλος πρώτου ημιχρόνου Καλαμπάκι Βώλακας 0-0

Ξεκίνησε το Δεύτερο ημίχρονο

49′ Φάουλ για το Καλαμπάκι με τον Μαυροβασιλη ο Παγκακης αποκτούσε σε υπερένταση

50′ Σεντρα του Μαυροβασιλη κεφαλιά του Λεονταριδη άουτ η μπάλα

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ 1-0 ΤΟ ΚΑΛΑΜΠΆΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΌΠΟΥΛΟ

58′ Σέντρα σουτ του Αγγελόπουλου θα κρεμάσει τον Παγκάκι για το 1-0

64′ Σουτ του Δημητρίου μέσα από την περιοχή άουτ η μπαλα

Το Καλαμπάκι προσπαθεί να κρατήσει το σκορ και χτυπάει κυρίως με αντεπιθέσεις

74′ ωραία κάθετη πάσα του Αγγελόπουλου στην πορεία της μπάλας ο Καπτελι δεν βρει την μπάλα που πέρασε και έδιωξε η άμυνα

76′ Σουτ του Σαλωνιδη η μπάλα άουτ.

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα ο Βώλακας πιέζει για ένα γκολ

Μπήκαμε στο 90′ 4 λεπτά των καθυστερήσεων

Συνεχίζει να πιέζει ο Βώλακας που κανει λάθος στην τελική μπαλιά

90+2′ Δοκάρι για τον Βωλακα

Διαπληκτισμοί ποδοσφαιριστών ολιγόλεπτη διακοπή

Το παιχνίδι συνεχίζεται

93′ Σέντρα σουτ του Μαλικη έδιωξε σε κόρνερ ο Ταφα

Κόρνερ για τον Βώλακα που πιέζει

Τελευταία σφύριγμα του κ. Παρχαρίδη κυπελλούχος Δράμα η Α.Ε. Καλαμπακίου 3ος χαμένος τελικός για τον Βωλακα