Μικροχώρι – Νευροκόπι 1-0: Με χρυσό σκόρερ τον Μίλο οι γηπεδούχοι

Την νίκη με 1-0 κατάφερε να πάρει ο Άρης Μικροχωρίου απέναντι στην ομάδα του Νευροκοπίου, για την 2η αγωνιστική του Κυπέλλου Δράμας.

Το ματς ξεκίνησε δυναμικά ο Ακρίτας έχοντας δοκάρι στο 1ο κιόλας λεπτό της αναμέτρησης με τον Κιοσέογλου! Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πίεσαν τον Άρη δημιουργώντας 2 κλασικές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ με τους Ζηρινίδη και Μαυρόπουλο, με τον Σαββίδη να έχει όμως απάντηση. Παρά την πίεση, το Μικροχώρι προσπάθησε να απαντήσει κερδίζοντας αρκετά κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Νευροκόπι προσπάθησε να βρει δίχτυα αλλά ο μαχητικός και με ελλείψεις Άρης κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στα μετόπισθεν και να φτάσει και πολύ κοντά στο γκολ, έπειτα από μια στημένη φάση. Όσο το ματς οδηγούνταν στην λήξη του οι δύο ομάδες φαινόταν να αρκούνται στον βαθμό της ισοπαλίας, παρόλα αυτά, ο Μίλο ήρθε σαν “από μηχανής θεός” να γράψει το 1-0 και να δώσει τους 3 βαθμούς στην ομάδα του.

Από το Μικροχώρι ξεχώρισαν οι: Αλεξιάδης, Βαβάτσης και Σαββίδης Από το Νευροκόπι ξεχώρισαν οι: Κιοσέογλου, Ζηρινίδης και Μαυρόπουλος

Άρης Μικροχωρίου (Ευθυμιάδης): Σαββίδης, Ετόγλου, Καλογήρου, Παπαδόπουλος Σ., Παπαδόπουλος, Ποιμενίδης, Μπαϊρακτάρης, Τσίτσος, Αλεξιάδης, Βαβάτσης, Μίλο

Ακρίτας Κ. Νευροκοπίου (Σ. Κονταξής): Αλεξίου, Τολμαΐδης, Χατζηλαζαρίδης, Μαυρόπουλος, Γαλόπουλος, Μπάτζιος Ζυρινίδης, Σέγκος, Κιοσέογλου, Τσακίρης Επίσης αγωνίστηκαν οι: Σωτηρόπουλος, Παπαδημητρίου