Α’ ΕΠΣ Δράμας: Η Καλύτερη ενδεκάδα της 3ης αγωνιστικής

Με την 3η αγωνιστική συνεχίστηκε αυτό το Σαββατο η Α’ ΕΠΣ Δράμας εκεί που σημειώθηκαν 24 τέρματα και είχε αρκετό θέαμα στις 7 αναμετρήσεις που πραγματοποιήθηκαν

Καραγιαννίδης Κ. (Δοξάτο): Ήταν πολύ καλός στο παιχνίδι με την Χωριστή κρατώντας μέσα στο παιχνίδι την ομάδα του

Καλαϊτζης(Προσοτσάνη): Ήταν πολύ δραστήριος στο παιχνίδι με τον Αγ. Αθανάσιος απο την αριστερή πλευρά, βοήθησε πολύ την ομάδα του στο επιθετικό κομμάτι ενώ ανασταλτικά ήταν πολύ καλός και είχε 2 ασσίστ στα τέρματα του Τσακμακίδη.

Φερσιζίδης(Ν. Αμισός): Ήταν πολύ καλός αμυντικά στο παιχνίδι με τους Αμπελόκηπους και σημείωσε και ένα τέρμα.

Τσιάρας (Ξηροπόταμος): Ήταν άριστος αμυντικά για 90′ λεπτά μέχρι που πέτυχε το δεύτερο αυτογκολ στο πρωτάθλημα σε ένα αρνητικό ρερκορ. Επίσης πέτυχε ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο με πέναλτι

Σουμπάκης(Ν. ΑΜισός): ¨ηταν και αυτός με την σειρά του καλός στο αμυντικό κομμάτι στο παιχνίδι με τους Αμπελόκηπους περιορίζοντας στο έπακρο τους αντίπαλους επιθετικούς.

Καγιάογλου(Καλαμώνας): Ήταν πολύ καλός στο δημιοργηκό κομμάτι παιρνόντας όλο το παιχνίδι του Καλαμώνα απο τα πόδια του πετυχαίνοντας και ένα τέρμα στην νίκη με 3-0 επι της Κ. Βρύσης

Γαϊδατζής (Πετρούσα): Αν και έπαιξε στον χώρο του κέντρου κατάφερε σαν κρυφός κινηγός να πετύχει 3 τέρματα και να έχει ένταση στο παιχνίδι του, πολύ καλή εμφάνιση

Σίγγος Ι.(Βώλακας): Έκανε ένα πολύ καλό παιχνίδι με το Νευροκόπι, είχε καλές κινήσεις και πέτυχε 3 τέρματα το ένα πιο όμορφο απο το άλλο, καλή εμφάνιση

Αλμανίδης Θ.(Καλαμώνας): Είναι σαν την μύγα μες στο γάλα καθώς ταχυδυναμικά είναι απο τους καλύτερος παίκτες της κατηγορίας, στο παιχνίδι με την Κ. Βρύση έβαλε δύσκολα στην άμυνα της Κ. Βρύσης έχασε αρκετές ευκαιρίες είχε ένα δοκάρι και 2 τέρματα.

Λυκίδης(Ξηροπόταμος): Στο παιχνίδι με το Καλαμπάκι είχε θέτικό πρόσυμο βάζοντας δύσκολα στην άμυνα των φιλοξενούμενων, επίσης πέτυχε και ένα όμορφο τέρμα μετά απο πίεση στο επιθετικό τρίτο

Τσακμακίδης Κ.(Προσοτσάνη): Στο παιχνίδι με τον Άγιο μπήκε στο ημίχρονο και μαζί με τους Κωνσταντινίδη, Περσινλή και Μελενικιώτη άλλαξαν την εικόνα του παιχνιδιού πετυχαίνοντας μάλιστα 2 τέρματα.

Την Αποστολή συμπληρώνουν: Ματζιάρης (Προσοτσάνη), Σαββίδης Σ(Ξηροπόταμος), Δούμπλατζης ( Χωριστή), Παντίκογλου (Δοξάτο), Καραγιαννίδης (Αγ. Αθανάσιος), Τσαμπάζης(Βώλακας), Ιωαννίδης (Καλαμώνας), Καραγκιοζίδης (Αμπελόκηποι), Γαλόπουλος(Νευροκόπι)