ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ – Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ 2-4: Νίκη με ανατροπή για τους φιλοξενούμενους

Σκορερ 9′ Μουρατίδης, 78′ Γεωργιάδης / 12′ , 72’ Ιωαννίδης, 36′ Λυκίδης, 60′ Πεν. Πάνος,

Στο γήπεδο Νέας Κρώμνης ο Καλαμώνας φιλοξένησε την ομάδα του Ξηροποτάμου σε ένα παιχνίδι με τις δύο ομάδες να παίζουν όμορφο και ελκυστικό ποδόσφαιρο με 2-4 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.
Ο Καλαμώνας διαμαρτύρεται για το πέναλτι του Κυριακίδη που απέκρουσε ο Ζιάκας, οτι ο τερματοφύκας του Ξηροποτάμου δεν πατούσε γραμμή πριν την εκτέλεση.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι τυπικά γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και στο 9′ ο Μουρατίδης έκανε το 1-0 για τον Άρη.
Στο 12 ‘ ο Ιωαννίδης έκανε το 1-1 για την ομάδα του Ξηροποτάμου, ενώ στο 36’ ο Λυκίδης έκανε το 1-2 το οποίο και ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο 46ο λεπτό ο Καλαμωνας έχασε πέναλτι, αφού ο Ζιάκας, νίκησε από τα 11 μέτρα τον Γιάννη Κυριακίδη.
Στην επανάληψη ο Ξηροπόταμος βρήκε και τρίτο τέρμα με το πέναλτι του Αλέξη Πάνου, ενώ στο 73′ ο Ιωαννίδης έκανε το 1-4.
Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν μειώσουν το σκορ με τον Γεωργιάδη στο 78′ για το τελικό 2-4.

Άρης Καλαμώνα:(Θεοδόσης Ταβλαρίδης): Νάννος, Μητρούσης
Μιχαηλίδης(70′ Λαπαρίδης), Χρυσόπουλος, Κοτζαμάνης, Μουρατίδης, Γεωργιάδης, Χατζηγεωργιάδης(64Χατζηγεωργιάδης), Κυριακίδης, Ελευθεριάδης, Πουλιούδης.

Μ.Α. Ξηροποτάμου(Γιώργος Σαμαράς): Ζιάκας, Καλαϊδόπουλος, Πάππος(46′ Δημίου), Κελεσίδης, Τσιάρας, Άρμεν(65′ Μουχτάρης), Κιοσσές(65′ Μαλόσι), Μελικίδης(75′ Κόρογλου), Ιωαννίδης, Πάνος(87′ ΠΚούνιος), Λυκίδης.