Το απόλυτο η Προσοτσάνη, επαγγελματικές νίκες για Πετρούσα και Βώλακα, πήρε την νίκη η Κ. Βρύση σε ματς φωτιά με Φωτολίβος

Με την 7η αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα η αγωνιστική δραστηριότητα και στο Β’ όμιλο της Α’ ΕΠΣ Δράμας εκεί που σημειώθηκαν 16 και συνολικά φτάσαμε 111 από την αρχή της αγωνιστικής περιόδου.

Στα αποτελέσματα της ημέρας μεγάλη νίκη για τον Βώλακα στην Νέα Αμισό με αντίπαλο τον τοπικό ΠΑΟΠ με 0-3, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τσαμπάζη που πέτυχε 3 τέρματα. Συγκεκριμένα στο 24’ άνοιξε το σκορ με το 0-1 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη ο Τσαμπάζης βρήκε άλλα δύο τέρματα στο 47’ και 55’ με το 0-3 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Πολύ ωραίο παιχνίδι έγινε στην Κ.Βρύση εκεί που η τοπική ομάδα φιλοξένησε το Φωτολίβος σε ένα παιχνίδι που σημειώθηκαν 6 τέρματα με τις δύο ομάδες να παρουσιάζουν καλό πρόσωπο παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο. Με το καλημέρα η Κ. Βρύση άνοιξε το σκορ με τον Σεμπελίδη ενώ στην συνέχεια είναι και άλλες ευκαιρίες να διπλασιάσει τα τέρματα της.

Στην συνέχεια το Φωτολίβος ανέβασε απόδοση και στο 21’ με κεφαλιά ο Κανταρτζής έκανε το 1-1. Πρίν βγει το ημίχρονο ο Λάμπρου έκανε το 2-1 το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη το Φωτολίβος ήταν καλύτερο και είχε αρκετές ευκαιρίες να ισοφαρίσει και στο 73 ο Χιτζίδης έκανε το 2-2 φέρνοντας το ματς στα ίσια. Στο 79’ ο Παλτσίδης έκανε το 3-2 και στο 90’ ο Μπεζηργιάννης  έκανε το 4-2 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Άνετη νίκη χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες, παιχνίδι που δεν χωράει κριτική αφού η ομάδα των Κουδουνίων ξεκίνησε το παιχνίδι με 9 παίκτες και το τελείωσε με 8. Για την ιστορία τα γκολ της Προσοτσάνης πέτυχαν οι: Ρούσος, Γουνατίδης, Ματζιάρης και Τόπι.

Τέλος μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την Πετρούσα αφού κέρδισε με 1-2 στην δύσκολή έδρα του Νευροκοπίου με 1-2/. Στο 29 ‘ ο Καλέργης έκανε το 0-1 το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη το Νευροκόπι ισοφάρισε με τον Τσακίρη και στο 90’ ο Γαϊδας έκανε το 1-2 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.