Μεγάλο διπλό για Χωριστή, πήρε τον ντέρμπι το Καλαμπάκι, άνετες νίκες για Αμπελόκηπους και Δοξάτο

Με την 7η αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠ Δράμας στο 1ο όμιλο εκεί που σημειώθηκαν 10 τέρματα και συνολικά φτάσαμε τα 110, από την αρχή της αγωνιστικής περιόδου, μετά από 2 εβδομάδες διακοπής.

Στα αποτελέσματα της ημέρας τώρα, επαγγελματική νίκη για την Χωριστή στον Ξηροπόταμο αφού επικράτησε με 0-1στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με τον Τόσογλου να είναι ο χρυσός σκόρερ με την Χωριστή να παραμένει πρώτη με 16 βαθμούς.

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη και για τους Αμπελόκηπους στο γήπεδο της Δόξας με αντίπαλο τον Καστρινό με 0-3. Όλα τα γκολ της αναμέτρησης να μπαίνουν στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 55’ ο Τσερκέζος έκανε το 0-1, στο 62’ ο Χατζηδημητρίου έκανε το 0-2 και στο 88’ ο Παπαδόπουλος έκανε το 0-3 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Νίκη με ανατροπή για το Καλαμπάκι στο γειτονικό ντέρμπι με τον Αγ. Αθανάσιο. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 38’ με τον Μπαμπασαλί με το 0-1 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη το Καλαμπάκι κατάφερε και βρήκε τα ψυχικά αποθέματα για την ανατροπή και στο56’ ο Αγγελόπουλος έκανε το 1-1 και στο 76’ ο Κυριαζάκης έκανε το 2-1 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Νίκη και για το Δοξάτο στον Αρκαδικό με 0-3 με όλα τα γκολ και σε αυτό το παιχνίδι να μπαίνουν στο β μέρος αρχικά στο 75’ ο Βιράνης άνοιξε το σκορ ένα λεπτό αργότερα ο Πατίκογλου έκανε το 0-2 και στο 81’ με πέναλτι ο Καραγιαννίδης έκανε το 0-3 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.