Μ.Α. Αγ. Αθανασίου – Α.Ε. Καλαμπακίου 0-2: Μεγάλο διπλό για το Καλαμπάκι | Προσπάθησε ο Άγιος θα δεν τα κατάφερε
Την νίκη με 0-2 πέτυχε το Σάββατο το απόγευμα η Α.Ε. Καλαμπακίου σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες, όμως οι φιλοξενούμενοι πιο εύστοχη πήραν την πολύτιμη νίκη.
Στο 11΄λάθος στην άμυνα του Αγ. Αθανασίου το εκμεταλλεύεται ο Σαλωνίδης και κάνει το 0-1 για το Καλαμπάκι.
Στο 32’ ωραία κάθετη μπαλιά του Παπαζώτου ο Μπαμπασαλί θα βγει τετ α τετ θα παίξει Τουματζίδη με την μπάλα να χτυπά στο δοκάρι με τον Πέτρο να διώχνει στην συνέχεια πάνω στην γραμμή.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2022/11/BTZ0591-1024x683.jpg)
Νέα ευκαιρία στο 40’ για τον Αγ. Αθανάσιο όταν μέσα από την περιοχή ο Παπαζώτος θα σουτάρει με την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κελετζή.
Στο 45΄καλή ευκαιρία για το Καλαμπάκι με τον Προκοπίου που θα μπει μέσα στην περιοχή θα σουτάρει με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ, ενώ στο 45+2’ ο Προκοπίου θα βγει τετ α τετ με τον Δεληγιώρογλου στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα με τον διαιτητή να το ακυρώνει λόγω οφ σαιντ, με το 0-1 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2022/11/BTZ0307-1024x683.jpg)
Στην επανάληψη ο Άγιος Αθανάσιος μπήκε καλύτερα και έχασε 3 καλές ευκαιρίες με Παπαδόπουλο, Μπαμπασαλικαι Τουματζίδη. Στην συνέχεια το Καλαμπάκι ανέβασε απόδοση και στο 58’ ο Χιτζίδης έκανε το 0-2.
Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι έψαξαν κάποιο γκολ χωρίς αποτέλεσμα με το 0-2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.
Μ.Α. Αγ. Αθανασίου(Ζεκερίδης Μπαμπης): Δεληγιώρογλου, Ζεκερίδης, Μουρζίδης, Δεληγιώρογλου, Καραγιαννίδης, Δημητριάδης, Μπαμπασαλί, Τουματζίδης Δ., Φυλαντζόπουλος, Παπαζώτος, Στεργιανός,
Α.Ε. Καλαμπακίου (Λάζαρος Μουρατίδης): Κελετζής, Πέτρο, Ποιμενίδης, Κλογκερι, Παναγιώτου, Διαμάντι, Σαλωνίδης, Μαυροβασίλης, Κιόλιογλου, Καπτελι, Προκοπίου