ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΩΝ 2-1: Επιστροφή στις νίκες για τον Κεραυνό
Ένα καλό και δυνατό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε εχθές το απόγευμα στο γήπεδο Αρκαδικού, εκεί που ο τοπικός Κεραυνός φιλοξένησε τα Κουδούνια, με τους φιλοξενούμενους να έχουν αρκετά παράπονα από την διαιτησία της αναμέτρησης.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/10/BTZ_0672-1024x708.jpg)
Στο αγωνιστικό κομμάτι οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και ήταν η ομάδα που πατούσα καλύτερα στο παιχνίδι. Ο Αρκαδικός όσο περνούσε η ώρα ισορόπησε το παιχνίδι και στο 25’ ο 16χρονος Παπαδόπουλος έκανε καλή ενέργεια από αριστερά έσπασε την μπάλα στον Ουζούνη ο οποίος άνοιξε το σκορ για τον Αρκαδικό, σημειώνοντας το 5ο γκολ στο πρωτάθλημα.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/10/BTZ_0932-1024x708.jpg)
Στην συνέχεια ο Αρκαδικός πίεσε και στο 33’ ο Κώστας Παπαδόπουλος έκανε μια καλή κούρσα βγήκε μπροστά από τον Τιγκιρίδη έκανε το σουτ στέλνοντας την μπάλα στο βάθος της εστίας του Αστέρα για το 2-0.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/10/BTZ_0923-1024x708.jpg)
Στην συνέχεια τα Κουδούνια είχαν 2 καλές ευκαιρίες με τον Λέκοβιτς με τον Αθανασιάδη να είναι σε ετοιμότητα.
Ο Αρκαδικός πριν βγει το ημίχρονο είχε μια ακόμα καλή ευκαιρία με τον Ουζούνη να τελειώσει το παιχνίδι, με το 2-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη ο Αρκαδικός μπήκε καλύτερα και στο 55’ o Τόνδρι θα παίξει τον Ουζούνη ο οποίο βγήκε τετ α τετ με τον Τιγκιρίδη με τον τερματοφύλακα του Αστέρα να αποκρούει σωτήρια.
Στο 65’ η μπάλα θα φτάσει στον ανανεωμένο Λέκοβιτς ο οποίο θα ζυγίσει, θα από τα 35 μέτρα στέλνοντας την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Αθανασιάδη, σκοράροντας ένα πανέμορφο τέρμα στην πρώην του ομάδα για το 2-1.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/10/BTZ_0995-1024x708.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/10/BTZ_0997-1024x708.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/10/BTZ_0999-1024x708.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/10/BTZ_0001-1024x683.jpg)
Στην συνέχεια τα Κουδούνια πίεσαν για την ισοφάριση με το 2-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.
Παράπονα από την διαιτησία της αναμέτρησης έχουν τα Κουδούνια
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/10/BTZ_0004-1024x683.jpg)
Από τον Αρκαδικό ξεχώρισαν οι: Παπαδόπουλος, Ουζούνης, Μελίδης και Μωϋσιάδης, ενώ για τα Κουδούνια οι: Λέκοβιτς, Βραμέντζαλης
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2020/10/BTZ_0898-Αντιγραφή-1024x708.jpg)
Αρκαδικός : Αθανασιάδης, Παντελίδης, Μπόζιος, Παρασχόδης. Κοτζαγεωργίου, Βασιλειάδης, Ουζούνης, Αποστολίδης, Παπαδόπουλος, Μωϋσιάδης, Μελίδης.
Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκες: Τονδρι, Ζορμπίδης, Λαμπριανίδης, Βερούσι, Ζορμπίδης
Κουδούνια: Τιγκιρίδης, Κουγιουμτσίδης, Δημητριάδης, Γιαυριδης Βραμεντζαλης, Γιαριτζίδης, Βασιλειάδης Π., Μιχαηλίδης, Κωνσταντινίδης, Σαρηπαυλίδης, Λεκοβιτς
Στο δεύτεροςμέρος αγωνίστηκαν οι: Κονδυλίδης, Τσαρτσιταλίδης, Κουγιουμτσίδης
Διαιτητές : Γκαϊτατζής, Μπούλης, Τοπούζογλου
Σκόρερ: 25′ Ουζουνης,33′ Παπαδόπουλος /65′ Λεκοβιτς