Δράμα 86 – ΠΑΟΚ 29-30 : Κοίταξε στα μάτια τον μεγάλο αντίπαλο και έχασε στα σημεία

Ένα πολύ μεγάλο παιχνίδι ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στο κλειστό γυμναστήριο Κραχτίδη. Η Δράμα 86 έκανε μεγάλη προσπάθεια αλλά έχασε στη σημεία και στις λεπτομέρειες με σκορ 29-30 από τον πρωτοπόρο του ομίλου ΠΑΟΚ.

Ένα ματς που κρίμα λόγω Κορωνοιού διεξήχθη σε άδειες εξέδρες.

Η δραμινή ομάδα έκανε ένα εξαιρετικό πρώτο μέρος όπου με γκολ του Πολύδωρου στην εκπνοή του προηγήθηκε με σκορ 24-12.

Η διαφορά στο β μέρος έφτασε και τα τρία γκολ, ο έμπειρος ΠΑΟΚ όμως βρήκε τις ψυχικές δυνάμεις, ανέτρεψε το σκορ και προηγήθηκε 23-26.

Η ομάδα μας με δύο γκολ του Τόσκα επανήλθε και το ματς πήγε στο γκολ και στη λεπτομέρεια μέχρι το φινάλε. Ο Λιάπης έδωσε προβάδισμα δύο γκολ, ο Αδάμ Παπαδόπουλος μείωσε στο γκολ στην τελευταία επίθεση του ματς όμως η ομάδα μας δεν μπόρεσε να σκοράρει και φτάσαμε στο τελικό 29-30.

Το παιχνίδι κρίθηκε στην ψυχραιμία του ΠΑΟΚ και στο πάθος που έβγαλε σε όλη την αναμέτρηση

Καλύτερος σε απόδοση για την ομάδα μας ο Σάκης Παπάζογλου και πολύ καλό ματς από τους Αδάμ Παπαδόπουλο, Βακκα στο πρώτο μέρος και Χαιτιδη στο τελευταίο δεκάλεπτο.

BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ ‘86-ΠΑΟΚ29-30

Tα πεντάλεπτα: 2-2, 4-3, 5-6, 7-7, 9-9, 14-12 (ημχ.) 17-16, 20-18, 22-21, 23-24, 26-27, 29-30

BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ ‘86 (Βαλαβάνης): Παπάζογλου Ε. , Βακκάς 2, Καφαντάρης, Χαϊτίδης 3, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 5, Παπάζογλου Α. 6, Τουνγκελίδης 1, Δέσπος 1, Φραγκούλης, Θωμίδης 1, Παπαδόπουλος 4, Τόσκας 4, Σίνα 2, Μπέτζιος.

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Τσαναξίδης 1, Μέντουριτς 2, Λιάπης 3, Αποστόλου 1, Στογιάνοβιτς 5, Σεϊρεκίδης 3, Καραγκιοζόπουλος, Καβουσανάκης, Τζωρτζίνης 4, Γκιγκόφ, Άρσιτς, Παπαβασίλης 7, Νικολαΐδης 1, Γιορανίδης, Παλάσκας 3, Κυριακίδης.

Διαιτητές: Μπέτμαν-Τσιάνας, Δίλεπτα: 8-7, Πέναλτι: 1/2-1/2, Κόκκινη κάρτα: Τουνγκελίδης 42.57 (επικίνδυνο παιχνίδι)