Γ’ Εθνική: Νίκη σωτηρίας για Δόξα | Ισοπαλία για Πανδραμαϊκό με Παραλίμνιο

Με την 27η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής εκεί που είχαμε αρκετές ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις και σημειώθηκαν 15 τέρματα.

Αυτή την αγωνιστική είχαμε 4 ισοπαλίες και 3 νίκες φιλοξενούμενων, ενώ δεν κέρδισε κανένας γηπεδούχος.

Στον Εύοσμο η Δόξα πήρε μεγάλο διπλό με 0-3 με αντίπαλο τον Αγροτικό Αστέρα, σε ένα παιχνίδι που οι Μαυρετοί ήταν ανώτεροι και δίκαια πήραν μια σπουδαία νίκη.

Το σκορ άνοιξε ο Σαμπανίδης στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με το 0-1 να πηγαίνουν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη η Δόξα βρήκε άλλα δύο τέρματα με Χατζηδημητρίου και Περσίδη με το 0-3 το τελικό αποτέλεσμα.

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον Πανδραμαϊκό και το Παραλίμνιο αν και οι γηπεδούχοι άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Ιγνατίου.

Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και στο 34’ ο Κουτζαβασίλης θα κάνει το 1-1.

Στο 40’ ο Πανδραμαϊκός θα πετύχει τέρμα όταν ο Μαχαίρας εκτέλεσε το φάουλ ο Παυλίδης θα πάρει την επαναφορά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα με τον βοηθό να έχει σηκωμένη την σημαία του.

Στην επανάληψη ο Πανδραμαϊκός ήταν καλύτερος με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον Μ.Α. Ορφανίου και τον Πανθρακικό σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι.

Μεγάλη νίκη για τον Ποσειδώνα Ν. Μηχανιώνας που κέρδισε εκτός έδρας τον Ορφέα Ξάνθης που καιγόταν για βαθμούς με σκορ 1-2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 28’ με πέναλτι του Τορομανίδη, ενώ πριν βγει το ημίχρονο ο Αλτιτζής έκανε το 1-1, το οποίο και ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και δεύτερο τέρμα με τον Ξανθόπουλο με τον Ποσειδώνα να παίρνει την νίκη με 1-2.

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι στην Χρυσούπολη ανάμεσα στον τοπικό Νέστο και τον Θερμαϊκο Θέρμης με 0-0.

Ισόπαλο έληξε το Καβαλιώτικο ντέρμπι ανάμεσα στον Βύρων και τον ΑΟΚ με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Ο ΆΟΚ  άνοιξε το σκορ με τον Ιορδανίδη με πέναλτι, ενώ στο β’ μέρος ο Βύρων βρήκε τέρμα με τον Δερμιτζάκη στο 82’.

Τέλος, μεγάλο διπλό και για τον Άρη Αβάτου που κέρδισε με 1-2 την Αλεξανδρούπολη εκτός έδρας φτάνοντας σε μια σπουδαία νίκη, διατηρώντας το όνειρο της σωτηρίας ζωντανό.