Άρης Αβάτου – Δόξα Δράμας 3-2: Καταστροφικό αποτέλεσμα για τους μαυραετούς που φωνάζουν για την διαιτησία!!!

Το είπε στις δηλώσεις του μετά το ματς ο Άκης Στολτίδης. Σήμερα δεν τελειώσαμε με την παραμονή αλλά μας τελειώσανε!!

Φρικτά παράπονα των μαυραετών που κάνουν λόγο για σφαγιαστική διαιτησία και ένα καταστροφικό αποτέλεσμα ήττας με 3-2 από τον Άρη Αβάτου που φέρνει την ομάδα με το 1,5 πόδι στον υποβιβασμό στο τοπικό πρωτάθλημα!!!

Το φιλμ του αγώνα

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και μετά από αδράνεια στην άμυνα της Δόξας στο 7’ ο Θεολόγου έκανε το 1-0.

Ο Θεολόγου 4 λεπτά μετά κέρδισε πέναλτι από τον Ηλιάδη που εκτέλεσε ο Τσάπαρης και έκανε το 2-0.

Η Δόξα έβγαλε άμεσα αντίδραση και αρχικά μείωσε στο 13’ με εύστοχο εκτελεσμένο πέναλτι του Δημήτρη Κυριακίδη που κέρδισε ο Χατζηδημητρίου σε ανατροπή του από τον τερματοφύλακα του Αβάτου.

Στο 33’η Δόξα έφτασε στο 2-2 από πάσα του Κόντου και ωραίο σουτ του Χατζηδημητρίου και φτάσαμε στο 39’ με την Δόξα να σκοράρει από προσπάθεια του Ιορδανίδη με τον Δημήτρη Κυριακίδη με τον βοηθό να ακυρώνει το γκολ ως οφσάιντ.

Η Δόξα ήταν φανερά καλύτερη στο β’ μέρος και στο 72’ είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Θεοδοσιάδη.

Έντονα παράπονα της Δόξας για την διαιτησία του κ. Παναγιωτίδη από τον Θράκη με τον ρέφερι να αποβάλλει Μαντζανά και Ιορδανίδη και την Δόξα να συνεχίζει με 9 παίκτες, ενώ το παιχνίδι διεκόπη για 10 λεπτά.

Παίζοντας με 9 η Δόξα δεν θα αντέξει και θα δεχθεί στο 85’ από τον Αναγνωστόπουλο το τελικό 3-2.

Διαιτητής του αγώνα: Παναγιωτίδης με βοηθούς Παπαδόπουλο – Σιώνη του συνδέσμου Θράκης.

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ (Κώστας Μπεδρελής): Φούντας(73′ Βαφειάδης), Σοφούλης, Τενεκές, Κουτσούμπας, Βασιλάκης, Θεοδωρόπουλος(65′ Μαραγκός), Γκιορτζίνης,  Τσάπαρης, Παπαχρήστου(46′ Καραμανίδης), Αναγνωστόπουλος, Θεολόγου.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Άκης Στολτίδης): Ηλιάδης, Μπλιός, Ιορδανίδης, Μαντζανάς, Παπαίωάννου, Κυριακίδης, Χατζηδημητρίου, Ρούτσης(84′ Ελ Μαριγκί), Ντραμέ, Κόντος, Θεοδοσιάδης(70′ Ξανθόπουλος).