Πανδραμαϊκός – Α.Ε. Ευόσμου 0-0: Έλειψε το γκολ
Στο Δημοτικό Στάδιο Δράμας «Αλέκος Φρούσιος» ο Πανδραμαϊκός φιλοξένησε τον Εύοσμο σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι ήθελαν μόνο τη νίκη. Ο Πανδραμαϊκός από το πρώτο ημίχρονο είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, ήταν στην περιοχή του Ευόσμου, όμως δεν κατάφερε να βρει κάποιο γκολ παρά τις προσπάθειες των Μουδούρογλου, Μπερούκα και Αϊβάζη.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2021/04/BTZ_0903-1024x683.jpg)
Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Πανδραμαϊκός μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και προσπάθησε να δημιουργήσει ευκαιρίες για γκολ. Πρώτη επίσκεψη των “ροσσονέρι” στην περιοχή του Ευόσμου ήταν όταν ο Μπερούκας στο 20’ μπήκε στην περιοχή σούταρε, με την μπάλα να καταλήγει στα σώματα.
Στο 25’ οι γηπεδούχοι θα κερδίσουν το φάουλ έξω από την περιοχή, ο Μπελμάνι θα αναλάβει την εκτελέσει με την μπάλα να φεύγει άουτ. Στην συνέχεια ο Πανδραμαϊκός απείλησε όταν ο Μπερούκας έβγαλε την σέντρα, αλλά πριν φτάσει η μπάλα στον Μουδούρογλου η άμυνα του Ευόσμου απομάκρυνε.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2021/04/BTZ_0275-1024x683.jpg)
Η μεγαλύτερη στιγμή του Πανδραμαϊκού στο παιχνίδι ήταν όταν ο Κονταξής έβαλε την σέντρα η μπάλα έφτασε στον Αϊβάζη που έκανε την προβολή αλλα δεν είχε την δύναμη που χρειαζόταν με τον Μπαϊμαλή να αποκρούει. Στο 38’ λάθος γύρισμα του αμυντικού του Ευόσμου ο τερματοφύλακας θα πιάσει την μπάλα με τον διαιτητή να δίχνει το έμμεσο, ο Μπερούκας ανέλαβε την εκτέλεση με την μπάλα να βρίσκει στα σώματα, με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2021/04/BTZ_0331-1024x683.jpg)
Στην επανάληψη ο Εύοσμος μπήκε καλύτερα είχε μια μικρή υπεροχή χωρίς όμως κάποιο αποτέλεσμα. Όσο περνούσε η ώρα ο Πανδραμαϊκός ανέβαζε ρυθμούς και στο 60’ ο Πανδραμαϊκός κέρδισε ένα φάουλ έξω από την περιοχή, ο Μουδούρογλου εκτέλεσε με την μπάλα να περνάει άουτ.
Στο 65’ μια από τις ελάχιστες ευκαιρίες του Ευόσμου ο Λάμι έπιασε ένα ωραίο σουτ εντός περιοχής με τον Κιουμουρτζή να αποκρούει σε κόρνερ. Στην συνέχεια ο Πανδραμαϊκός είχε δύο καλές ευκαιρίες με τον Μουδούρογλου και Μπερούκα χωρίς αποτέλεσμα.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2021/04/BTZ_0399-1024x683.jpg)
Στο 71’ ο Αϊβάζης έκανε μια ωραία κούρσα από δεξιά έβγαλε μια ωραία συρτή σέντρα χωρίς όμως ο Μπερούκας και ο Μουδούρογλου να μπορούν να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα.
Τρία λεπτά αργότερα, ωραίος συνδυασμός των παικτών του Μπάμπη Καζεπίδη η Μπάλα έφτασε στο Μουδούρογλου και πριν προλάβει να εκτελέσει τον Μπαϊμάκη τον πρόλαβε ο αμυντικός με την μπάλα να φεύγει κόρνερ.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2021/04/BTZ_1010-1024x683.jpg)
Στο 84’ σουτ του Ντόκα με τον Κιουμουρτζή να αποκρούει και πάλι, στην συνέχεια ο Πανδραμαϊκός προσπάθησε να βάλει κάποιο τέρμα κερδίζοντας αρκετές στημένες μπάλες χωρίς όμως να πετύχει κάποιο τέρμα.
Από τον Πανδραμαϊκό ξεχώρισαν οι: Μπερούκας, Μουδούρογλου, Αϊβάζης και Θεοδωρίδης.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2021/04/BTZ_0343-1024x683.jpg)
Πανδραμαϊκός: Κιουμουρτζής, Παπαδόπουλος, Κονταξής, Κωνσταντάρας, Αϊβάζης, Διαμαντίδης, Αχαλινόπουλος, Θεοδωρίδης, Μουδούρογλου, Μπελμάνι, Μπερούκας.
Στο δεύτερος μέρος αγωνίστηκαν οι: Φουστέρης, Πατένταλης, Φουστέρης
Α.Ε. Ευόσμου : Μπαϊμάκης, Πάχιος, Μακρόπουλος, Πολιανίδης, Κύρκου, Κουλάκου, Ντόκου, Δάλλας, Κωνσταντινίδης, Καρανδρέας, Μπονέρης.
Θυμηθείτε εδώ το Live της αναμέτρησης
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2021/04/BTZ_1036-1024x683.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2021/04/BTZ_0354-1024x683.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2021/04/BTZ_0371-1024x683.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2021/04/BTZ_0379-1024x683.jpg)