Δόξα Δράμας – Πανθρακικός : Live η εξέλιξη της αναμέτρησης (5-0 Τελικό)

Δοξα Δράμας – Πανθρακικός 5-0(τελικό)

καλησπέρα φίλες και φίλοι απο το γήπεδο της Δόξας Δράμας εδώ που περίπου σε 10′ λεπτά θα ξεκινήσει η πολύ ενδιαφέρουσα φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στην Δόξα Δράμας και τον Πανθρακικό.

Να περάσουμε στις 11αδες των δύο ομάδων:

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ(Κυριάκος Κετσιεμενίδης):

Κολιοφούκας, Καζαντζίδης, Ντόσης, Φραγκούλης, Μκρσιάν, Τζελίδης, Μπλιός, Παπαδόπουλος, Pires, Wanderson, Πιτσόλης.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ(Νίκος Μπαχαρίδης):

Κοτσάκης, Καλογράνας, Γκουντάκης, Σιδηρόπουλος, Λειβαδιώτης, Χακάν, Μπαικαρά, Κωσταρέλης, Βάσκος, Νικολαϊδης, Γιαχούμης.

Ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του παλαίμαχου παίκτη της Δόξας Δράμας

17.08: Σέντρα του αγώνα

2′ κορνερ για την Δόξα

4′ Σέντρα του Παπαδόπουλου σουτ του Χατζηδημητριου απομάκρυνση σε κόρνερ του Κοτσακη.

5 Κόρνερ σουτ του Κολιού αουτ

10′ Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Πανθρακικό προβολή του Μπαικαρα κόρνερ, στην εξέλιξη της φάσης κεφάλια του Λιβαδίοτη αουτ

13′ Ωραίο παίξιμο των παικτών της Δόξας, σέντρα του Ντοση δεν θα βρει για λίγο την μπάλα ο Χατζηδημητρίου

17’Σεντρα του Γιαχουμη πλασέ το Βάσκου η μπάλα δοκάρι

19′ ωραία συνεργασία του Βαντερσον με Χατζηδημητρίου ανατροπή του δεύτερου, πέναλτι εκτέλεσε ο Τζαλιδης 1-0 για τους Μαυραετους

26′ Σέντρα του Καλογρανου σουτ του Μπόσκου στα σώματα η μπάλα

29′ ωραία μακρινή μπαλιά του Πιτσούλη τετ α τετ ο Μπλιος 2-0

32′ Φάουλ για την Δόξα με τον Καζαντζίδη η μπάλα άουτ

41′ Ωραία συνεργασία των παικτών της Δόξας σουτ του Πιτσούλη στην αγκαλιά του Κοτσακη

45′ Κόρνερ για την Δόξα με τον Ντοση, θα απομακρύνει η άμυνα λήξη του πρώτου ημιχρόνου

Ημίχρονο : Δόξα Δράμας – Πανθρακικός 2-0 (19′ (πεν)Τζελίδης, 28′ Μπλιός

ΣΧΟΛΙΟ πρώτου ημιχρόνου: Ανώτερη η Δόξα που μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και απειλήθηκε σε δύο στιγμές στο 0-0, στην συνέχεια η Δόξα πίεσε κατάφερε να πετύχει 2 τέρματα. Οι μαυραετοί στο πρώτο μέρος είχαν καλή κυκλοφορία της μπάλας και καλά τρεξίματα, ενώ ταυτόχρονα οι παίκτες της κάνανε καλές κινήσεις με και χωρίς την μπάλα με αποτέλεσμα το δεύτερο γκολ της Δόξας με την 40αρα μπαλιά του Πιτσόλη

46′ Έναρξη του αγώνα

47′ Σουτ του Πιτσολη 3-0 η Δόξα

49′ Σέντρα του Θεοδοσιάδη Παπαδόπουλος με κεφαλιά 4-0

54′ Σέντρα Χατζηκυριάκου προβολή του Χατζηδημητριου αουτ

55′ Σουτ Χακαν αουτ

57′ Σουτ του Γκαγκαν αουτ

63 Σέντρα σουτ του Χατζηκυριάκου αουτ

65′ Σουτ του Χατζηκυριάκου άουτ

76′ Έχει ατονήσει το ενδιαφέρον του παιχνιδιού που δεν βλέπουμε σπουδαία πράγματα όπως το πρώτο μετά το 4-0

77′ Χάρκαν φάουλ ο Μπεζορτζης αποκτούσε

78′ Φάουλ σε καλό σημείο για την Δοξα

85′ Αντεπίθεση για την Δόξα σέντρα του Χατζηκυριάκου πλασέ του Κοντού 5-0