Βύρων Καβάλας – Πανδραμαϊκός 2-0: Σημαντική νίκη με πρωταγωνιστή των Πτηνόπουλο ο Βύρων | “Έμπλεξε” ο Πανδραμαϊκός

Την νίκη με 2-0 πήρε ο Βύρων Καβάλας στην προσπάθεια που κάνει η ομάδα του Μπάμπη Καζεπίδη για την σωτηρία στην Γ’ Εθνική, αντίθετα ο Πανδραμαϊκός με αυτή την ήττα έμπλεξε ακόμη περισσότερο και στο παιχνίδι της Κυριακής με τον Ορφέα θέλει μόνο νίκη για να έχει το πρώτο λόγω για την σωτηρία.

Στο 34′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Πτηνόπουλο με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Πανδραμαϊκός προσπάθησε να βρει να το γκολ της ισοφάρισης, όμως στις καθυστερήσεις πάλι με τον Πτηνόπουλο οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Συνθέσεις:

ΒΥΡΩΝ (Καζεπίδης): Αθανασίου, Τσερπές, Ιβανίδης, Ναουμίδης,Τουμανίδης, Παπαδόπουλος (79′ ΄Μπουλγκουρίδης), Ουζούνογλου, Τανζού (90΄’ Δερμιτζάκης Π.), Πτηνόπουλος, Καρίπογλου, Σιδηρόπουλος (39΄’ Λουκοβίτης)

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ: Μαντζάρης, Μητρούσης, Ντόσης (60′ ΄Μπαμπαλής), Ρεβυθόπουλος (74′ ΄Ζηλιαχωβάλης), Μαχαίρας, Χατζηκυριάκου, Μεντής, Γιαννόπουλος, Ιγνατίου, Μπάμπουρας, Παυλίδης.