Πανδραμαικος – Αλεξανδρούπολη 2-2: Σε δύσκολες καιρικές συνθήκες η διεξαγωγή του ματς
Τον αγώνα παρακολούθησε και σχολιάζει ο Δημ. Αδάκτυλος
Σε πολύ δύσκολες καιρικές συνθήκες κάτω από συνεχή καταρρακτώδη βροχή και πολύ αέρα διεξήχθη η αναμέτρηση του Πανδραμαικου με την Αλεξανδρούπολη για την 17η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.Ισόπαλο 2-2 το ματς με τους λιγοστούς ΗΡΩΕΣ φιλάθλους που το παρακολούθησαν να αποζημιώνονται από τα τέσσερα γκολ και τον καλό ρυθμό που είχε η αναμέτρηση.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2021/12/BTZ_0026-1024x683.jpg)
Ο Πανδραμαικος παρότι προηγήθηκε μόλις στο 1′, εμφάνισε και πάλι αμυντικά κενά που τα εκμεταλλεύτηκε ο αντίπαλος και όχι μόνο ισοφάρισε αλλά πήγε στα αποδυτήρια και μπροστά στο σκορ με 1-2.Στο β’ μέρος όμως η δραμινή ομάδα κυριάρχησε ολοκληρωτικά στο ματς, πίεσε ασφυκτικά τον αντίπαλο και ξέχωρα από το 2-2 με τον Κονταξή στο 76′ είχε τεράστια ευκαιρία με τον Παυλίδη στο 91′ για να πάρει και τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Η Αλεξανδρούπολη είχε παθητικό ρόλο στο β’ μέρος προσπαθώντας απλά να κρατήσει το υπέρ της 1-2.Άσχημη στιγμή του ματς ο τραυματισμός του Άγγελου Πατσιώρα στις καθυστερήσεις του τοποθετήθηκε κολάρο και αποχώρησε από το ματς, να ευχηθούμε ταχεία ανάρρωση.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2021/12/BTZ_0182-1024x683.jpg)
Τα γκολ του αγώνα Στο 1′ ωραία σέντρα του Μπερούκα καρφωτή κεφαλιά του Παυλίδη Γιώργου από κοντά και το 1-0.
Στο 13′ κάθετη πάσα του Μαντζίρη ο Ρουμπιές ωραίο συρτό πλασέ στην έξοδο του Κιουμουρτζή και το 1-1.
Στο 37′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κώστα Πατσιώρα η μπάλα βρίσκει σε αμυντικό αλλάζει πορεία και το 1-2.
Στο 76′ ωραία κίνηση του Κονταξή μπαίνει στην περιοχή και με δυνατό σουτ κάνει το 2-2.
Τα στοιχεία του αγώνα
Διαιτητής του αγώνα Κατσίνης του συνδέσμου Καβάλας με βοηθούς Ζαχαριά και Γεωργαντέλη από τον ίδιο σύνδεσμο.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Πανδραμαϊκός(Μπάμπης Καζεπίδης):Κιουμουρτζής, Ρεβυθόπουλος, Κονταξής, Αϊβάζης Παυλίδης Νίκος, Τουμανίδης, Αχαλινόπουλος(61′ Άντριτς), Τζελίδης, Παυλίδης Γιώργος, Γιαννόπουλος, Μπερούκας.
Αλεξανδρούπολη(Μιχάλης Φλώρος):Μπινόπουλος, Σιώπης, Γκαιδατζής, Παπαγεωργίου(91′ Μαλτέζος), Μπαρμπαγιάννης, Πατσιώρας Κώστας(46′ Σιδηρόπουλος), Πατσιώρας Άγγελος, Αμπραχαμιάν, Μαντζίρης(66′ Τσιτσεκίδης), Καρακασίδης(66′ Παγωνίδης), Ρουμπιές(75′ Τσιεγγελίδης).
Δημ. Αδάκτυλος