Δόξα Δράμας – Τρίκαλα 12′ (1-0) | Ζωντανά από την Dramasport!

ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΔΕΝ ΑΝΑΝΕΩΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΠΑΝΑΦΟΡΤΩΣΗ (REFRESH).

14.49 | Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα Δόξα Δράμας – Τρίκαλα.

14.52 | Οι συνθέσεις των 2 ομάδων

Δόξα Δράμας (Θ. Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος, Άντερσον, Μπολάκης, Παπαργυρίου, Χάμοντ, Μαρινάκης, Βάντερσον, Κουκόλης, Μπαράνκο, Αγγελόπουλος, Κουτσιανικούλης

ΑΟ Τρίκαλα (Β. Καλογιάννης): Γιακουμής, Ριζογιάννης, Πιαστόπουλος, Σουλιώτης, Σκόνδρας, Ευθυμίου, Παπαγεωργίου, Πέλκας, Κεχαγιάς, Ελευθεριάδης, Νιάρος

Διαιτητής του αγώνα ο Α. Κουκούμης με βοηθούς τον Α. Αναστασιάδη, Μ. Γιουματζίδη και 4ο τον Ι. Στρατούδη
Παρατηρητής Αγώνα ο Α. Ναζίρης

15.00 | Έναρξη του αγώνα.

2′ | ΓΚΟΛΛΛ!!! 1-0 Η Δόξα με το καλημέρα. Ο Αγγελόπουλος πήρε μια ωραία πάσα από τον Κουτσιανικούλη και πλάσαρε τον τερματοφύλακα των Τρικάλων στην αριστερή του γωνία!

8′ | Μία κεφαλιά του Κεχαγιά, δεν απειλεί καθόλου τον Στεφανάκο.

20′ | Ο Κουκόλης είναι τώρα στο έδαφος, αποχωρεί με το ιατρικό τιμ για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες. Επιστρέφει ξανά μέσα.

23′ | Ξανά κάτω ο Κουκόλης, μάλλον πάμε για αναγκαστική αλλαγή.

24′ | Στην θέση του Κουκόλη ο Καμερουνέζος Νίμπα.

28′ | Ένα κόρνερ για την Δόξα μετά από ώρα, θα περάσει ανεκμετάλλευτο.

34′ | Πρώτη καλή ευκαιρία για τα Τρίκαλα με τον Ελευθεριάδη μέσα από την περιοχή, του οποίου το σουτ πέρασε άουτ.

37′ | Ένα σουτ του Μπράνκο έξω από την περιοχή, ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Γιακουμή.

39′ | Εξαιρετική κάθετη του Χάμοντ στον Βάντερσον, το πλασέ το Βραζιλιάνου έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των Τρικάλων.

43′ | Κίτρινη κάρτα στον Κεχαγιά ο οποίος έκοψε την αντεπίθεση του Βάντερσον.

45’| 2′ λεπτά ο επιπλέον χρόνος

15.47 : Τέλος πρώτου ημιχρόνου, σκορ 1-0 υπερ της Δόξας Δράμας

16.00 | Έτοιμες οι δύο ομάδες για την έναρξη του β’ ημιχρόνου.

46′ | Μία αλλαγή για κάθε ομάδα. Στην θέση του Πέλκα ο Σταματής και στην θέση του σκόρερ Αγγελόπουλου ο Μαυριάς.

Όπως ενημερωθήκαμε ο Αγγελόπουλος είχε μικροπροβλήματα γι’ αυτό και αποχώρησε.

56′ | Καμία ευκαιρία μέχρι στιγμής, μάχη του κέντρου στην Δράμα.

57′ | Ο Μαυριάς μπήκε πολύ ωραία από τα αριστερά, το σουτ του όμως πέρασε πολύ άουτ.

59′ | Πρώτη απειλή και για τα Τρίκαλα στο 2ο ημίχρονο, ο Ριζογιάννης επιχείρησε ένα σουτ από τα 25 μέτρα αλλά δεν βρήκε στόχο.

63′ | Μετά από μία πολύ όμορφη προσπάθεια και σέντρα του Κουτσιανικούλη, ο Βάντερσον έκανε το βολέ και η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του γκολκίπερ.

65′ | Δεύτερη αλλαγή για την Δόξα, στην θέση του Μπαράνκο πέρασε ο Μενσά.

67′ | Δεύτερη αλλαγή και για τον Βασίλη Καλογιάννη, έξω ο Σκόνδρας μέσα ο Καρουνγκάλ.

76′ | Κίτρινη κάρτα στον Σουλιώτη για χέρι.

Μονότονο παραμένει το ματς χωρίς κάποια κλασική ευκαιρία, πέρα από αυτή του Βάντερσον στο 63′.

81′ | Τρομερή ψηλοκρεμαστή μπαλιά από τον Μενσά προς τον Μπολάκη, με την μία ο δεύτερος εκτέλεσε αλλά για μία ακόμη φορά ο Γιακουμής απέκρουσε.

Οι «Μαυραετοί» πιέζουν για ένα 2ο γκολ έτσι ώστε να τελειώσουν το ματς.

86′ | Διπλή αλλαγή για τον Θ. Κολιτσιδάκη, Παρασκευάς αντί του Παπαργυρίου και Φυτόπουλος αντί του Βάντερσον.

87′ | Τραγικό λάθος του τερματοφύλακα των Τρικάλων ο οποίος έχασε την μπάλα έξω από την περιοχή, όμως ο Φυτόπουλος δεν κατάφερε να σκοράρει καθώς ο Γιακουμής του έκανε εν τέλει φάουλ.

90′ | Δύο αλλαγές για τα Τρίκαλα, στην θέση του Παπαγεωργίου ο Ζώγκος και στην θέση του Πιαστόπουλου ο Λίτσιος.