Πήραν φωτιά τα πλέιοφ ανόδου της Β’ κατηγορίας: Έσπασε το αήττητο της Αδριανής η Δόξα Σιταγρών κερδίζοντας με σκορ 3-2: Σημαντικές νίκες για Άρη Φωτολίβους και Μέγα Αλέξανδρο Γραμμένης

Πήραν φωτιά τα πλέιοφ ανόδου στην Β’ κατηγορία με αποτελέσματα που αρκετοί δεν περίμεναν και πλέον να είναι πολύ δύσκολο να γίνει η οποιαδήποτε πρόβλεψη για τις δύο προνομιούχες θέσεις ανόδου στη μεγάλη κατηγορία.

Στο γήπεδο Μεγαλοκάμπου η Δόξα Σιταγρών έσπασε το αήττητο της χρονιάς του Ηρακλή Αδριανής κερδίζοντας με σκορ 3-2 και αντέχοντας στην πίεση του αντιπάλου μια και το 3-0 του ημιχρόνου έγινε στο β’ μέρος 3-2.

Οι γηπεδούχοι σκόραραν δύο φορές με τον Νίκο Ιωσηφίδη στο 20’ και στο 39’ και μια με τον Κhalil στο 24’, με τους φιλοξενούμενους να βγάζουν αντίδραση στο β’ μέρος και να μειώνουν με τον Μαυρίδη στο 60’ και τον Σκριτζόβαλη στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι στον Μυλοπόταμο μεταξύ του τοπικού Ηρακλή και του Άρη Μικροχωρίου στις κατάμεστες κερκίδες των γηπεδούχων.

Για τον Μυλοπόταμο το σκορ άνοιξε ο Παρασκευάς στο 60’, για να ισοφαρίσει στο 8ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων για το Μικροχώρι ο Τσίτσος.

Μεγάλες νίκες για Φωτολίβος και Γραμμένη

Στα υπόλοιπα δύο ματς των πλέιοφ είχαμε σημαντικές νίκες για Άρη Φωτολίβους και Μέγα Αλέξανδρο Γραμμένης.

Ο Άρης κέρδισε 5-2 τον Κεραυνό Αρκαδικού πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 3-0 στο 20λεπτό με τα γκολ Σεραφειμίδη, Μυτσκίδη και πέναλτι του Ρουμελιώτη ο Κεραυνός όμως μέσα σε 5 λεπτά κατάφερε να μειώσει με τα τέρματα των Πεταλίδη και Πλαστράκη.

Καθοριστικό στην εξέλιξη του ματς ήταν το γκολ του Τασσάκη τρία λεπτά μετά το 3-2 και στο β’ μέρος λίγο πριν το τέλος ήρθε και το γκολ του Ευσταθιάδη για το τελικό 5-2.

Νίκη με ανατροπή τέλος για την Γραμμένη που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Γιουσούφ Ογλου στο πρώτο μέρος, το γύρισε στο δεύτερο με τα τέρματα των Δεληγιαννίδη και Χατζησαββίδη λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης.