Μακεδονικός-ΚΑΟ Δράμας 67-65: Ήττα στις λεπτομέρειες  για την Δραμινή ομάδα

Την ήττα με 67-65 γνώρισε ο ΚΑΟΔ εκτός έδρας στην Θεσσαλονίκη απέναντι στον Μακεδονικό το Σάββατο το απόγευμα στο γήπεδο του Μακεδονικού.

Ο Κ.Α.Ο.Δ. παρουσιάστηκε βελτιωμένος σε σχέση με προηγούμενα  παιχνίδια και βοήθησε αρκετά η νέα προσθήκη ο νεαρός Εφραίμ Αγγελλόπουλος, ενώ ήταν αποτελεσματικός κάτω από την ρακέτα ο Νίκος Παπαδόπουλος που σημείωσε 19 πόντους.

Ο Κ.Α.Ο.Δ. μπήκε καλά στο παιχνίδι και ήταν ανταγωνιστικός τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά, με την δραμινή ομάδα να είναι μπροστά στο σκορ μετά το πέρας της πρώτης περιόδου με 12-14.

Στην δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους περιορίζοντας σημαντικά τους ψηλούς παίκτες της δραμινής ομάδας, με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 36-30.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κ.Α.Ο.Δ. δεν ήταν καλός στο αμυντικό κομμάτι καθώς δέχτηκε 17 πόντους ενώ σημείωσε μόλις 13.

Στην τελευταία περίοδο ο Κ.Α.Ο.Δ. έπαιξε όμορφο και αποτελεσματικό μπάσκετ τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά, όμως στο τέλος δεν τα κατάφερε με το 67-65 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Πράττος, Τοπαλίδης

Δεκάλεπτα: 12-14, 36-30, 53-43, 67-65

Μακεδονικός (Χατζούλης): Τσιρογιάννης 24(2), Καμαριώτης 14(2), Καραγιάννης 5(1), Ζεϊμπέκης 6(1), Ανδρέου 3, Τζιουβάρας, Ρουκουνάκης 10(1), Αγριόπουλος 5(1), Κακαλέτρης.

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Μαραβέγιας 6, Αγγελόπουλος 4, Ρουμπιέρα 14, Γρίψιος 7, Παπαδόπουλος 19, Μπέσσας 12(1), Γεωργίου, Μπρουκς, Γρηγοριάδης 3(1), Παπαπασχάλης