Κ.Α.Ο.Δ. – Αρίων Ξάνθης 88-62: Αποχαιρέτησε την χρονιά με άνετη επικράτηση
Με χαμόγελα και αισιοδοξία για το μέλλον αποχαιρέτησε την αγωνιστική χρονιά ο Κ.Α.Ο.Δ. κερδίζοντας για την 18η και τελευταία αγωνιστική του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας τον Αρίων Ξάνθης με το άνετο και επιβλητικό 88-62.
Η δραμινή ομάδα ολοκλήρωσε την σαιζόν με 32 βαθμούς, έχοντας μόλις 4 ήττες, στη 3η θέση της βαθμολογίας δείχνοντας και στο τελευταίο ματς απέναντι στον 4ο της βαθμολογίας Αρίων ότι μπορούσε να τα πάει και καλύτερα.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2022/04/BTZ0211-1024x683.jpg)
Στο αγωνιστικό μέρος δεν χωράει κάποια ιδιαίτερη κριτική στο ματς με το τελικό σκορ να τα λέει όλα.
Η ομάδα μας προηγήθηκε 30-16 στην πρώτη περίοδο και κάποια στιγμή στη δεύτερη περίοδο η διαφορά ξεπέρασε τους 20 πόντους.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2022/04/BTZ0433-1024x683.jpg)
Με ένα σερί οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στους 11 στο 46-35, αλλά με τρίποντο του Μπόζη στην εκπνοή του ημιχρόνου η ομάδα μας προηγήθηκε 51-37.
Τυπική διαδικασία η γ’ περίοδος με την διαφορά να αγγίζει και τους 30 πόντους και την δραμινή ομάδα να έχει σε μεγάλη μέρα τους Κουμλέλη – Μπόζη και Χαρισμίδη φτάσαμε στο 73-46 της γ’ περιόδου.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2022/04/BTZ0277-1024x683.jpg)
Ανοιχτό παιχνίδι στην τελευταία περίοδο και μέσα από το χειροκρότημα των δραμινών φιλάθλων φτάσαμε στο τελικό 88-62.
Τέλος, αξίζει να αναφερθεί ότι πριν την έναρξη της αναμέτρησης οι δύο ομάδες σήκωσαν πανό κατά του πολέμου στην Ουκρανία
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2022/04/BTZ0393-1024x683.jpg)
Τα στοιχεία του αγώνα
Διαιτητές του αγώνα: Νέδογλου – Καντζουρίδης.
Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 30-16, 51-37 ημίχρονο, 73-46, 88-62 τελικό αποτέλεσμα.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2022/04/BTZ0113-1024x683.jpg)
Κ.Α.Ο.Δ.(Νίκος Γρηγοριάδης):
Γαϊτανίδης 10(2), Κουμλέλης 19(2), Μπόζης 21(3), Στυλίδης 7(1), Χαρισμίδης 13(2), Γαϊτάνης 8(2), Γρηγοριάδης, Σιταρίδης 4, Μελιάδης 2, Βασιλείου 2, Σιρλατζής, Μπέσσας.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2022/04/BTZ0117-1-1024x683.jpg)
ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ(Ιωάννης Θερμός):
Κουρτίδης, Μελαδιανός, Γρούδος 21, Θεοδωρίδης 6, Χριστοφορίδης 9(1), Σαββουλίδης 2, Καρανικολίδης 9(1), Τσίτσος 2, Πενλίδης, Μπουτζεκτσή 4, Ζαμπάκης 9(2), Ράπτης.
Απο το Γραφείο Τύπου του ΚΑΟΔ