Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Δόξα Αντώνης Καστρινός 2-1: Καταπληκτικό ματς με τρία γκολ στα τελευταία πέντε λεπτά!!!

Καταπληκτικό παιχνίδι έγινε στον Ξηροπόταμο με τους γηπεδούχους με απίστευτη ανατροπή να κερδίζουν το ματς με 2-1, παρότι δέχθηκαν γκολ στο 87’ από την ομάδα του Καστρινού!!!

Αρκετά ισορροπημένο το πρώτο μέρος, από μια μεγάλη ευκαιρία για τις δύο ομάδες με τον Καστρινό από σέντρα του Σάββα Κυριακίδη και κοντινό σουτ του Αλέξανδρου Μουρατίδη πάνω από τα δοκάρια και για τους γηπεδούχους με κοντινό σουτ του Πάνου που έδιωξε σωτήρια ο Κανάκης.

Παρόμοια ροή είχε το ματς και στο β’ μέρος και φαινόταν ξεκάθαρα ότι θα κριθεί στις λεπτομέρειες.

Καταπληκτικό φινάλε στο 87’ από πάσα του Αλέξανδρου Μουρατίδη με καταπληκτικό σκάψιμο της μπάλας στο γάμα της εστίας ο Μανώλης Κοκοτσάκης θα κάνει το 0-1.

Άμεση απάντηση για τον Ξηροπόταμο με πλήρη ανατροπή μέσα σε 2 λεπτά!!!

Στο 89’ μακρινή μπαλιά του Κελεσίδη καταπληκτικό κατέβασμα του Μαλλόσι και πλασέ στην απέναντι γωνία δοκάρι και γκολ για το 1-1 και ένα λεπτό μετά σέντρα του Καλαϊδόπουλου η μπάλα βρίσκει σε αμυντικό και ο Αρντί UKAJ την στέλνει στα δίχτυα για το τελικό 2-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Διαιτητής του αγώνα: Γκαϊτατζής Δημήτρης με βοηθούς Παστιάδη Μάνο και Ραβίκαλη Πέτρο.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ(Γιώργος Σαμαράς): Ζιάκας, Στοϊμενίδης, Χαλκίδης(23’ Τσιάρας), Τσιχλακίδης(46’ Άρμεν, 83’ UKAJ), Κελεσίδης, Μαλλόσι, Κιοσσές, Κιόρογλου, Λυκίδης(63’ Καλαϊδόπουλος), Πάνος, Ευκαρπίδης.

ΔΟΞΑ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ(Μπάμπης Ζεκερίδης): Κανάκης, Τσάκαλος, Μπουντάκης(38’ Ηλιόπουλος), Ουζούνης, Γιάντζογλου, Τσορούμογλου, Κιοσίδης(60’ Κοκοτσάκης), Μήτρου, Μασκαλίδης(70’ Τόσιογλου), Κυριακίδης Σάββας, Μουρατίδης Αλέξανδρος.