ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ Π.Σ. ΔΟΞΑ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ 1-2

ΘΕΤΙΚΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΓΡΑΦΗΣ….
στο 1-2 της Δόξας Αντ. Καστρινού με τον Μακεδονικό Αλιστράτης στην έδρα μας.
Οι ασπρόμαυροι του Θανάση Μάρτζιου, έδειξαν ότι αφομοιώνουν τα μαθήματα των προπονήσεων και αν και είναι νωρίς άφησαν αν μη τι άλλο  θετικό πρόσημο.
Το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου ” έσπασε με γκολ του Μητσκίδη  για να έρθει η απάντηση από τον Μακεδονικό που με γκολ του Τολμαϊδη και του Μπάτζιου πήρε την φιλική νίκη.

Δηλώσεις προπονητή μας Αθανασίου Μάρτζιου…
Σαν πρώτο παιχνίδι της προετοιμασίας προσπαθήσαμε να βρούμε τα πατήματα μας στο γήπεδο και να στήσουμε σωστά την ομάδα. Κρατήσαμε την εστία μας ανέπαφη στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο δώσαμε χρόνο σε 6 νέα παιδιά. Ανοίξαμε το σκορ με καλή ανάπτυξη προς την εστία του αντιπάλου και από κάποια λάθη της άμυνας δεχτήκαμε την ισοφάριση. Αυτή τη στιγμή τα παιδιά είναι κουρασμένα, πρέπει να έχουμε υπομονή και επιμονή και στα επόμενα παιχνίδια να δουλέψουμε τις αδυναμίες μας κ να χτίσουμε καλύτερα την ομάδα .