Κουδούνια – Πετρούσα 0-2: Βρήκαν λύσεις στο β’ μέρος οι φιλοξενούμενοι

Μια ακόμη νίκη στη μάχη της κορυφής στον δεύτερο όμιλο της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Δράμας σημείωσε η Δόξα Πετρούσας κερδίζοντας 0-2 στα Κουδούνια τον αξιόμαχο Αστέρα.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα από την αρχή μέχρι το τέλος, αλλά παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησαν στο πρώτο μέρος και το χαμένο πέναλτι του Γάιδα δεν βρήκαν γκολ στο πρώτο μέρος.

Ο Βαγγέλης Γάιδας εξιλεώθηκε για το χαμένο πέναλτι σκοράροντας με σουτ στο 54’.

Οι γηπεδούχοι εξέφρασαν πολλά παράπονα για την διαιτησία του Νίκου Παρασκευούδη σε μια φάση 6 λεπτά μετά το 0-1, όταν ο Μασκαλίδης διεκδίκησε την μπάλα από τον Λαζόγλου και ο ρέφερι έδωσε επιθετικό φάουλ με τα Κουδούνια να ζητούν πέναλτι.

Επίσης 10 λεπτά μετά τα Κουδούνια διαμαρτυρήθηκαν για χέρι παίκτη της Πετρούσας μέσα στην δική τους περιοχή που δεν δόθηκε με αποτέλεσμα στις διαμαρτυρίες που ακολούθησαν να αποβληθεί για διαμαρτυρία με κόκκινη κάρτα ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Κοτσερίδης.

Το τελικό 0-2 για την ανώτερη Πετρούσα σε όλο το ματς σημείωσε στο 80’ με κοντινή κεφαλιά ο Κωνσταντινίδης.

Τα στοιχεία του αγώνα

Διαιτητής του αγώνα: Νίκος Παρασκευούδης με βοηθούς Χαράλαμπο Θαμνίδη και Γεωργία Δημητριάδου.