Κερδισμένη η Προσοτσάνη στο ξεκίνημα των πλέιοφ: Ασταμάτητο το Καλαμπάκι κέρδισε με ανατροπή 2-1 τον Βώλακα

Για πολλούς το πρωτάθλημα τώρα αρχίζει.

Ξεκίνημα στα πλέιοφ του πρωταθλήματος με συνεχόμενα παιχνίδια πλέον Σάββατο – Τετάρτη για να φτάσουμε μετά από 8 αγωνιστικές στην ανάδειξη του πρωταθλητή.

Κερδισμένη της πρώτης αγωνιστικής η ομάδα της Προσοτσάνης που κέρδισε στο ντέρμπι στο Κραχτίδη με γκολ του Μάριο Τόπι στο 77’ τους Αμπελόκηπους και έφτασε στην κορυφή με 5 βαθμούς.

Την ίδια ώρα στο κατάμεστο από φιλάθλους και των δύο ομάδων γήπεδο της Χωριστής ο τοπικός Ορφέας έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο την Δόξα Πετρούσας με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με σουτ του Μανωλεσάκη στο 34’ για να ισοφαρίσει με πέναλτι του Μιχαλάκη στο 68’ η Πετρούσα.

Ασταμάτητο στη μάχη της κορυφής το Καλαμπάκι που κέρδισε με ανατροπή 2-1 τον Βώλακα που φωνάζει για πέναλτι στα τελευταία λεπτά.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μουζενίτοφ στο 14’ αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό με αυτογκόλ του Ντίνου Δράμπαλη έγινε το 1-1.

Το Καλαμπάκι βρήκε το χρυσό γκολ της νίκης με τον Θέμη Αγγελόπουλο στο 65’.

Τέλος με νίκη στην διαδικασία των μπαράζ μπήκε ο Ξηροπόταμος κερδίζοντας στο γήπεδο του με 2-0 τον ΠΑΟΠ Νέας Αμισού χάρη σε δύο γκολ του Λυκίδη ένα στο 8’ λεπτό και ένα στο φινάλε της αναμέτρησης.