Α.Ε. Καλή Βρύσης – Φίλιπποι Δοξάτου 2-2: Με ανατροπή στο β’ μέρος οι γηπεδούχοι πήραν τον βαθμό

Παρατείνεται η αγωνία για την Αθλητική Ένωση Καλή Βρύσης και τους Φιλίππους Δοξάτου με το ισόπαλο μεταξύ τους 2-2.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και κατάφεραν μόλις στο 15’ από εκτέλεση φάουλ του Καρατζόγλου και κεφαλιά του Μαργαριτίδη να προηγηθούν 0-1.

Στη συνέχεια είχαμε φάσεις εκατέρωθεν, με το Δοξάτο όμως λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους να βρίσκει και δεύτερο γκολ.

Σε κάθετη πάσα του Μαργαριτίδη ο Ηλίας Κωνσταντινίδης βγήκε τέτατετ με τον Τσακίρη, τον πέρασε και σε κενή εστία έκανε το 0-2.

Ωραίο και αμφίρροπο παιχνίδι είδαμε και στο β’ μέρος με την Καλή Βρύση να αφήνει στα αποδυτήρια το κακό της πρόσωπο και ενώ ζήτησε πέναλτι σε χέρι του Στοϊλη στο ξεκίνημα της επανάληψης, μέσα σε 2 λεπτά βρήκε δύο γκολ και έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Μπεζυργιάννης που πέτυχε και τα δύο γκολ.

Αρχικά στο 60’ με σουτ από το ύψος του πέναλτι και δύο λεπτά μετά από σέντρα του Αβράμη με κεφαλιά ψαράκι.

Η Καλή Βρύση που είχε και δοκάρι με τον Αβράμη στο πρώτο μέρος είχε περισσότερες τελικές στο β’ μέρος, τελικά όμως το σκορ έμεινε μέχρι το φινάλε στο 2-2.

Τα στοιχεία του αγώνα

Διαιτητής του αγώνα: Πέτρος Ραβίκαλης με βοηθούς Παναγιώτη Κουβαλάκη και Βασίλη Τοπούζογλου.