Πρωταθλήτρια στον δεύτερο όμιλο η Δόξα Πετρούσας: Νίκες γοήτρου για Προσοτσάνη, Βώλακα και Νέα Αμισό
Με την 18η αγωνιστική ολοκληρώθηκε ο δεύτερος όμιλος της Α’ κατηγορίας του νομού μας.Καμία έκπληξη την τελευταία αγωνιστική με νίκες των τεσσάρων γηπεδούχων, των ομάδων που εξασφάλισαν λαό τη συμμετοχή τους στα πλέι-οφ.
Πρωταθλήτρια του ομίλου η Δόξα Πετρούσας που κέρδισε 2-0 την αξιόμαχη Α.Ε. Καλή Βρύσης με τα γκολ του Αντωνιάδη στο 45′ που σκόραρε για 2η σερί αγωνιστική και του Καλέργη στο 87′.Η 2η της βαθμολογίας Προσοτσάνη κέρδισε 3-0 τον Άρη Φωτολίβους με τα γκολ του Καλαϊτζή στο 43′, του Τόπι στο 60′ και του Ευκαρπίδη στις καθυστερήσεις του ματς.
Στην 3η θέση η Δόξα Βώλακα με άνετη νίκη 4-0 επί του αξιόμαχου Ακρίτα Νέας Κρώμνης.Ο Παύλος Τσιμισκίδης στο 30′ άνοιξε το σκορ, στο 35 με αυτογκόλ το 2-0 για να ακολουθήσουν άλλα δύο τέρματα με τον Σταμπουλή στο 40′ και τον Μαρίγκο στο 60′.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2022/03/BTZ0310-1024x683.jpg)
Τέλος νίκη με ανατροπή για τον 4ο της βαθμολογίας ΠΑΟΠ Νέας Αμισού που παρότι έχανε με 0-1 από το 32′ με εύστοχα εκτελεσμένο πέναλτι του Γαλόπουλου, γύρισε το ματς στο β’ μέρος.Ο Μπιαζάκης σκόραρε για ένα ακόμη ματς κάνοντας το 1-1 στο 57′, για να ακολουθήσουν δύο γκολ ακόμη με αυτογκόλ του Τολμαιδη στο 62′ και γκολ του Βραμέντζαλη στο 88′.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2022/03/BTZ0251-1024x683.jpg)
Ρεπό αυτή την αγωνιστική είχε ο Αστέρας Κουδουνίων.
Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ – ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ 3-0 ΤΕΛΙΚΟ
Σκόρερ: 43′ Καλαιτζής, 60′ Τόπι, 90’+3′ Ευκαρπίδης
ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ – ΑΕ Κ.ΒΡΥΣΗΣ 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Σκόρερ: 45′ Αντωνιάδης, 87′ Καλέργης
ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ – ΑΚΡΙΤΑΣ Ν.ΚΡΩΜΝΗΣ 4-0 ΤΕΛΙΚΟ
Σκόρερ: 30′ Τσιμισκίδης, 35′ (αυτ), 40′ Σταμπουλής, 60′ Μαρίγκος
ΠΑΟΠ Ν.ΑΜΙΣΟΥ – ΑΚΡΙΤΑΣ Κ.ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ 3-1 ΤΕΛΙΚΟ
Σκόρερ: 32′ (πεν) Γαλόπουλος, / 57′ Μπιαζάκης, 62′ (αυτ) Τολμαίδης, 88′ Βραμέντζαλης
Δημ. Αδάκτυλος