Ξηροπόταμος – Καλαμπάκι 4-1:Μεγάλη νίκη για τους γηπεδούχους με ανατροπή

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Μέγα Αλέξανδρο Ξηροποτάμου με σκορ 4-1 επί της Α.Ε. Καλαμπακίου που προηγήθηκε μάλιστα στο σκορ στο 20λεπτό.

Κομβικό σημείο του ματς το φινάλε του πρώτου μέρους όπου ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι και το πολύ καλό τους ξεκίνημα στο β’ μέρος όπου μέσα σε 2 λεπτά πέτυχαν δύο γκολ και ουσιαστικά με το 3-1 καθάρισαν το παιχνίδι.

Φάσεις αγώνα

Στο 20’ από μακριά πολύ καλό σουτ του Κυριαζάκη και το 0-1 για το Καλαμπάκι.

Στο 45’ κέρδισε πέναλτι ο Πάνος από τον Παπαδόπουλο και το εκτέλεσε ο Λυκίδης για να διαμορφώσει το 1-1.

Στο 46’ Από πλάγια κάθετη πάσα του Λουκά και τέτατετ ο Τανούσι με πλασέ θα κάνει το 2-1.

Στο 47’ Λάθος στην άμυνα από τον Κλόγκιρι κεφαλιά προς τα πίσω πάνω από τον τερματοφύλακα η μπάλα και σε κενή εστία ο Λυκίδης θα κάνει το 3-1.

Στο 70’ από πλάγια ο Τανούσι σπάει την μπάλα στον Λουκά Γιώργο που σε κενή εστία έκανε το 4-1.

Τα στοιχεία του αγώνα

Διαιτητής του αγώνα Σιαμανής Αντώνης με βοηθούς Αντωνίου Παρασκευά και Αλβανίδη Χαράλαμπο.