Δόξα Βώλακα – Δόξα Πετρούσας 3-0: Σημαντική νίκη για τον Βώλακα

Την νίκη με 3-0 πέτυχε ο Βώλακας με αντίπαλο την Πετρούσα με σκορ 3-0, σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι .

Όλα ξεκίνησαν όταν στο 5’ η πίεση του Βώλακα έφεραν το λάθος του Τζαρτζαλου με αποτέλεσμα να κλέψει την μπάλα ο Σταμπουλής μαρκάρισμα του αμυντικού των φιλοξενούμενων με τον κ. Πουλικίδη να δείχνει την απευθείας κόκκινη κάρτα.

Από εκεί και πέρα ο Βώλακας είχε την κυκλοφορία της μπάλας όμως η Πετρούσα προσπάθησε να χτυπήσει και να πετύχει κάποιο τέρμα χωρίς αποτέλεσμα. Με το 0-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη ο Βώλακας μπήκε πολύ δυνατά και στο 50’ έκανε το 1-0 με τον Σίντο, 3 λεπτά αργότερα ο Σταϊκός θα κάνει το 2-0. Χαμένο πέναλτι για την Πετρούσα στο 68’ με τον ξενίδη, ενώ στο 75’ ο Σίγγος έκανε το τελικό 3-0.

Στο 57’ ο Κωνσταντινίδης θα βγει τετ α τετ θα αποκρούσει σε κόρνερ ο Παγκάκης

68’ Χαμένο πέναλτι με τον Ξενίδη η Πετρούσα το 2-0 παραμένει