Δόξα – Ιεράπετρα 0-3: Κακή εμφάνιση για τους μαυραετούς που έμπλεξαν σε περιπέτειες

Χειρότερο ξεκίνημα στην διαδικασία των πλει άουτ δεν θα μπορούσε να περιμένει την ομάδα της Δόξας. Απρόσμενη εντός έδρας ήττα από την ομάδα της Ιεράπετρας με το βαρύ 0-3 και σε συνδυασμό της νίκης του Καραϊσκάκη με 0-1 στα Τρίκαλα πλέον η Δόξα έμπλεξε σε περιπέτειες.

Το φιλμ του αγώναΗ Δόξα μπήκε αγχωμένα και φοβισμένα στο ματς και βρέθηκε να χάνει από το ξεκίνημα του ματς.Μόλις άρχισε να ισορροπεί το ματς και να βγάζει ευκαιρίες ήρθε από ένα στημένο η κακή αμυντική λειτουργία να κάνει ένα ακόμη δώρο γκολ στον αντίπαλο για το 0-2.

Από εκεί και πέρα παρά τις αλλαγές στο ημίχρονο και την είσοδο όλων των επιθέτων όπλων της ομάδας, η Ιεράπετρα με καλή αμυντική λειτουργία όχι μόνο κράτησε το 0-2, αλλά λίγο πριν το τέλος βρήκε και τρίτο γκολ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της.

Φάσεις του Αγώνα:

1’Ένα σουτ από τα 40 μέτρα επιχείρησε ο Ντούνης, με ευκολία μπλοκάρει ο Στεφανάκος.

8′ ΓΚΟΛ! 0-1 ο ΟΦΙ με ωραίο σουτ του Μπαρράτα!

15′ Πολύ ωραία προσπάθεια του Μαυριά από τα αριστερά, σουτ του Κουτσιανικούλη, πάνω στην γραμμή θα απομακρύνουν οι αμυντικοί των Κρητικών.

23′ Σέντρα-σουτ του Μαυριά, λίγο άουτ.

29′ ΓΚΟΛ! 0-2 με κεφαλιά του Περδίκη για τον ΟΦΙ!

33’Μεγάλη ευκαιρία χαμένη με τον Κουτσιανικούλη να βγαίνει μόνος του τετ-α-τετ αλλά το πλασέ του να πηγαίνει πολύ άουτ.

35′ Σουτ του Μαυριά μέσα από την περιοχή, ψηλά αουτ

45′ Δυνατό σουτ του Μαυριά μέσα από την περιοχή, πολύ έξω

66′ Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Μαυριά, θα διώξει με γροθιές ο Παπαδόπουλος.

71′ Σέντρα του Παρασκευά από τα δεξιά, με το σώμα θα βρει την μπάλα ο Κουτσιανικούλης αλλά δεν θα βρει στόχο.

76′ Κεφαλιά του Μασουέρο, άουτ.

79′ Σουτ του Μαυριά έξω από την περιοχή, σε κόρνερ απομακρύνει ο Παπαδόπουλος.

82′ ΓΚΟΛ! 0-3 ο ΟΦΙ με τον Κούστα, μετά απο λάθος στον χώρου του κέντρου του Κουτσιανικούλη

84′ Σουτ του Αρναούτογλου, άουτ.

86′ Ωραίο σουτ του Μαυριά, λίγο έξω.

88′ Τρομερή επέμβαση του Στεφανάκου.

90+2 Ωραίο σουτ του Μενσά ελάχιστα άουτ

Δόξα Δράμας (Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος, Παρασκευάς, Μπολάκης, Άντερσον, Κουκόλης, Χάμοντ, Μαρινάκης, Μαυριάς, Κουτσιανικούλης, Πινδώνης, Μπαράνκο.

Στο β’ μέρος αγωνίστηκαν οι: Αγιώτης, Μενσά, Σαμπανίδης, Μπελεβώνης, Αγγελόπουλος

ΟΦ Ιεράπετρας (Καβακάς): Παπαδόπουλος, Καψάλης, Περδίκης, Ζήσης, Χατζητερζόγλου, Λεμονής, Φουάσης, Γκίνη, Μπαράτα, Κούστα, Ντούνης.