Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Δράμας 3-0: Προβλημάτισε για ένα ακόμη παιχνίδι η Δόξα | Τρίτη συνεχόμενη ήττα σε πρωτάθλημα και Κύπελλο

Την ήττα με 3-0 υπέστη σήμερα η Δόξα Δράμας με αντίπαλο τον Απόλλων Παραλιμνίου, σε ένα παιχνίδι που δέχτηκε τέρμα στην αρχή των ημιχρόνων με αποτέλεσμα να χαθεί η συνοχή.

Η Δόξα Δράμας είχε ευκαιρίες προσπάθησε να πετύχει τέρματα, όμως υπήρχε επιθετική δυστοκία για ένα ακόμη ματς.

Ο Απόλλων Παραλιμνίου μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ με τον Γκέκα για το 1-0, των Σερραίων.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν για ένα ακόμη τέρμα με τον Καράδαη να λέει σε 3 ευκαιρίες «όχι» με το 1-0 να παραμένει.

Στην συνέχεια η Δόξα έψαξε το γκολ της ισοφάρισης χάνοντας σπουδαίες ευκαιρίες με τους Πιρές, Ντόση, Μπλιό και Περσίδη με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη το Παραλίμνιο τελείωσε το παιχνίδι όταν πέτυχε δύο γρήγορα τέρματα με Γκέκα και Τζαμπέγια για το 3-0.

Από εκεί και πέρα η Δόξα θα μπορούσε να πετύχει κάποιο τέρμα με τον πορτιέρο των γηπεδούχων να κρατάει το μηδέν.

Φάσεις αγώνα

4′ Σέντρα από δεξιά για τη Δόξα με το Θεοδοσιάδη, μέσα στην περιοχή ο Ντόσης πιάνει κεφαλιά με την μπάλα να περνάει άουτ

6′ Ο Παπαδόπουλος βγάζει σέντρα από δεξιά και στο δεύτερο δοκάρι ο Γκέκας με κεφαλιά θα κάνει το 1-0 για τον Απόλλων

18′ Σουτ  του Γκέκα μέσα από την περιοχή, απόκρουση σε κόρνερ από τον Καράδαη.

19′ Σέντρα του Γεωργιάδη από αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι ο Γκούμας πιάνει κεφαλιά με την μπάλα να περνάει εκτός

21′ Σουτ του Πιρές από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο Νομικός

22′ Ωραίοι συνδυασμοί των παικτών της Δόξας η μπάλα θα φτάσει στον Μπλιό που θα σουτάρει εντός περιοχής με τον Νομικό να μαζεύει

23′ Σουτ του Γεωργιάδη έξω από την περιοχή απόκρουση του Καράδαη σε κόρνερ

37’ Σέντρα του Μπλιού από δεξιά, σουτ μέσα από την περιοχή του Ιορδανίδη η μπάλα περνάει άουτ

42′ Σουτ του Παπαϊωάννου η μπάλα θα περάσει άουτ

44′ Σουτ του Γκέκα από αριστερά η μπάλα φεύγει αρκετά άουτ

50′ Κόρνερ του Γεωργιάδη κεφαλιά του Γκέκα 2-0 για τον Απόλλων

57′ Ο Γκέκας θα παίζει τον  Τζαμπέγια που θα βγει τετ α τετ με τον Καράδαη και θα γράψει το 3-0 .

61′ Εκτέλεση φάουλ από το ύψος της περιοχής με τον Κόντο, αποκρούει ο Νομικός και στην επαναφορά ο Πιρές σουτάρει στα σώματα

65’ Καλή ευκαιρία για την Δόξα με τον Πιρές με την μπάλα να περνάει εκτός

70′ Τετ α τετ του Καρατλίδης με τον Καράδαη, με τον τερματοφύλακα της Δόξας να σώζει την ομάδα από 4ο τέρμα

79′ Καλό σουτ του Κόντου μπλοκάρει ο Νομικός

Διαιτητής του αγώνα: Καπρέτσος Κ. (Μακεδ.) Βοηθοί: Κωνσταντινίδης, Τσακιρόπουλος(Μακεδ.)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ(Καραπετάκης): Νομικός, Τσομαχασβίλι (80΄Σέρβες), Κουτζαβασίλης, Κωνσταντινίδης, Γκούμας, Γεωργιάδης (80΄, Καραμπατάκης, Γκέκας (60΄ Λιάρας), Πέτρου, Παπαδόπουλος, Τζαμπέγια (70΄ Καρταλίδης)

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ(Κετσιεμενίδης) : Καράδαης, Θεοδοσιάδης, Ιορδανίδης, Φραγκούλης, Μικριτσιάν, Πιστόλης, Μπλιός, Περσίδης, Πίρεζ, Παπαϊωάννου 70΄ Τζελίδης), Ντόσης