Σπουδαία νίκη για τον Ορφέα Ξάνθης επί του Διαγόρα Στεφανοβικείου (+ αποτελέσματα – βαθμολογία)

Την νίκη με 2-0 πέτυχε ο Ορφέας Puma Ξάνθης επί του Διαγόρα Στεφανοβικείου για την 2η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου των Playoffs της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.

Σε ένα καλό παιχνίδι οι Ξανθιώτες κατάφεραν να εκμεταλλευτούν την έδρα και πέτυχαν την πρώτη νίκη τους στην διαδικασία των Playoffs. Το σκορ άνοιξε στα τελευταία λεπτά του α’ μέρους ο Νίκος Μελισσόπουλος με δυνατό σουτ  ενώ οι πρωταθλητές του Α’ Ομίλου «σφράγισαν» την νίκη τους στα μισά της επανάληψης όταν ο Χαλίλ Ιμπραήμ έγινε δέκτης της μπάλας στην πλάτη της άμυνας, πέρασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 2-0. Να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 31’ όταν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Κυρίτσης.

Τα γκολ: Μελισσόπουλος 39’, Χαλίλ Ιμπραήμ 68’