Πέρασε με διπλό και από το Παραλίμνιο η πρωτοπόρος Καβάλα: Νίκη με ανατροπή για τον Νέστο Χρυσούπολης 2-1 επί της Νίκης Ευκαρπίας

Με την 21η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας στον πρώτο όμιλο.

Η πρωτοπόρος Καβάλα πέρασε με 2-0 από το Παραλίμνιο και παρέμεινε στο +7 από το Νέστο Χρυσούπολης που την ίδια ώρα αν και βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο 1-0 στην έδρα του από τη Νίκη Ευκαρπίας, ανέτρεψε το σκορ στο β’ μέρος κερδίζοντας με 2-1.

Το πιο συναρπαστικό παιχνίδι της αγωνιστικής όμως έγινε στο γήπεδο της Δόξας με τους μαυραετούς να ισοφαρίζουν σε 1-1 τον Χανιώτη με γκολ του τερματοφύλακα Ηλιάδη στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Ο Θερμαϊκος πέρασε με δύο γκολ στο β’ μέρος με 2-0 από τον Αετό Βαρβάρας, ενώ πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας κερδίζοντας 4-1 τον Ορέστη Ορεστιάδας.

Σημαντικό βήμα παραμονής για τον Άρη Αβάτου με νίκη 3-0 στην Επανομή, μεγάλη νίκη για τον Άρη Πετεινού 1-0 επί της Βέροιας

Πολύ σημαντική νίκη στη μάχη της παραμονής πέτυχε ο Άρης Αβάτου με 3-0 μέσα στην Επανομή επί της τοπικής Αναγέννησης, ενώ ο Άρης Πετεινού ξεκόλλησε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας κερδίζοντας1-0 την Βέροια που καίγονταν για βαθμούς.

Τέλος ισόπαλο 1-1έληξε το παχνίδι του Πανθρακικού με τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης.

Πιο αναλυτικά τα πλήρη αποτελέσματα και οι σκόρερ των αναμετρήσεων:

Πανθρακικός – ΠΑΟΚ Κρηστώνης  1-1 (81′ Ιβάν Σίλβα – 49′ Αγαθαγγελίδης)

Αναγέννηση Επανομής – Άρης Αβάτου     0-3 (17′ Αναγνωστόπουλος, 30′ Κουτσούμπας, 50′ Κοντογιαννίδης)

Ποσειδώνας Ν. Μηχανιώνας – Ορέστης Ορεστιάδας  4-1 (5′, 41′ Πάγκος, 35′ Γιαννούσης, 64′ Τσαπακίδης – 65′ Ντόριαν)

Αετός Βαρβάρας – Θερμαϊκός Θέρμης   0-2 (69′ , 88′)

Δόξα Δράμας – ΑΟ Χανιώτης  1-1 (91′ Ηλιάδης- 31′ Τοπούζης)

Άρης Πετεινού – Βέροια   1-0 (34′ Παπαδόπουλος Λ.)

Νέστος Χρυσούπολης – Νίκη Ευκαρπίας   2-1 (58′ Ράνος, 90′ Χαλίλ Ιμπράμ Τ. – 23′ Δεληζάνος)

Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΟ Καβάλας  0-2 (33′ Τζελίδης, 72′ Παπαδόπουλος Β.)

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – Κεραυνός Αγγελοχωρίου  3-0α.α.